tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

WYGRAJMY WIELBŁĄDA 

 

Już po raz drugi w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli. W tym roku jest możliwość, aby wygrać wizytę WIELBŁĄDA !!! Wielbłąd zagości w miejscowości, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów. Głosować możemy wchodząc na stronę www.orszak.org wybierając nasze miasto i wpisując swój adres Email.

Konkurs trwa od 14 listopada 2017 r. od godz. 12.00 do 30 listopada 2017 r. do godz. 12.00 i jest podzielony na dwa etapy:

  1. od 14 listopada 2017 r. od godz. 12.00 do 24 listopada 2017 r. do godz. 12.00 – głosowanie na stronie www.orszak.org
  2. od 25 listopada 2017 r. od godz. 12.00 do 30 listopada 2017 r. do godz. 12.00 – głosowanie na 10 finalistów z pierwszego etapu na profilu Facebook: Orszak Trzech Króli

Zachęcamy do licznego udziału w konkursie. Wiadomość przekaż swoim znajomym

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZKAPLERZ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  Czym jest szkaplerz św. Michała Archanioła?

Szkaplerz św. Michała Archanioła jest zewnętrznym znakiem powierzenia się św. Michałowi Archaniołowi i przynależności do Rodziny Michalickiej. Ce­lem jego noszenia jest odnowienie czci św. Michała Archanioła. Osoby, które przyjęły szkaplerz są wezwane do ofiarnej służby Chrystusowi i Jego Kościo­łowi, zgodnie z duchem Zgromadzenia św. Michała Archanioła, zawartym w hasłach „Któż jak Bóg" i „Powściągliwość i Praca".

wiecej w podstronie warto przeczytać :)

 

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------

 11 Listopada - SANOCKIE OBCHODY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI

Uroczysta Msza Święta w sanockiej farze rozpoczeła obchody święta niepodległości w naszym mieście, przedstawiciele władz samorządowych złożyli wieńce przed Krzyżem Pamięci i pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Następnie uroczystości odbyły się na kwaterze wojskowej Cmentarza Centralnego.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

2 listopada w Dzień Zaduszny w naszym kościele tradycyjnie modliliśmy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Po Mszy Św. odbyła się procesja połączona z modlitwą za zmarłych kapłanów, rodziców, wychowawców, bliskich naszemu sercu  i wszystkich wiernych zmarłych.

 DSC08905.JPG

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 II Snocki Orszak Świętych

 

 W niedzielę 29 października w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych nasze miasto przeżywało „Drugi Orszak ze świętymi”. Wydarzenie to stało się okazją do odkrycia na nowo świętych związanych z naszą „Małą Ojczyzną”, jak również wielu innych wybitnych świętych Kościoła. Po Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele odbyła sie modlitwa różańcowa, którą animowało pięć sanockich parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i włączenie się w tę uroczystość.

 

 informacje o tej uroczystości:

Archidieceja Przemyska

 Galeria

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rycerstwo Niepokalanej

  W dniu 16 października 2017 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała setną rocznicę utworzenia przez św. Maksymiliana w Rzymie  Rycerstwa Niepokalanej. Był to również dzień dziękczynienia za 20 lat Rycerstwa Niepokalanej w parafii. Licznie zebrani Rycerze Maryi Niepokalanej zawierzyli Jej opiece losy świata.

 

-------------------------------------------------------------------------------

Uroczyste wprowadzienie relikwii św. Matki Teresy

 

 

 

W dniu 2017-10-15 o na uroczystej Mszy Świętej o godz.11.30 zostały wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty.

Matka Teresa przybywała do Polski kilka razy, pierwszy dom sióstr Misjonarek Miłości powstał w Zaborowie pod Warszawą w 1983 r. Matka Teresa nie zgadzała się, aby jej zakon został zaklasyfikowany do dzieł charytatywnych związanych z opieką nad chorymi czy też do instytucji humanitarnych. Mówiła: „Nie jesteśmy opieką społeczną. My staramy się prowadzić życie kontemplacyjne. Kontemplujemy Jezusa w Eucharystii i w człowieku ubogim, porzuconym przez wszystkich”. Liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty jest obchodzone 5 września.

 

informacje o tej uroczystości:

Archidieceja Przemyska

Relacja z wydarzenia, na antenie Radia FARA,

w poniedziałek, 16 października o godz. 15:35

tv podkarpacje - materiał filmowy

 

 

 

 

  

----------------------------------------------------------------------------------------------