tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

                                                                      WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

W dniu 6 grudnia w godzinach popołudniowych nasza parafia gościła św. Mikołaja. Jak co roku przybył, aby obdarować wszystkich przygotowanymi prezentami. Spotkanie ze świętym stało się okazją do poznania historii jego życia, a dla najmłodszych było powodem wielkiej radości. Już dziś czekamy na kolejną wizytę :-)

 

                                                              KONCERT KU CZCI ŚW. CECYLII

Niedzielne popołudnie zgromadziło w naszej świątyni wielu miłośników muzyki kościelnej na koncercie chórów i zespołów muzycznych z terenu naszego miasta i okolicy. W koncercie wzięły udział: Chór Dziecięcy Szkoły Muzycznej I st. w Dydni, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sanoku, Zespól Smyczkowy „Con Amore”, Męski Chór Liturgiczny Parafii
oo. Franciszkanów w Sanoku, Sanocki Chór Kameralny oraz Diakonia Muzyczna i Chór im. Św. Cecylii z naszej parafii.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wystąpili chwaląc Pana Boga śpiewem.

SZKAPLERZ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  Czym jest szkaplerz św. Michała Archanioła?

Szkaplerz św. Michała Archanioła jest zewnętrznym znakiem powierzenia się św. Michałowi Archaniołowi i przynależności do Rodziny Michalickiej. Ce­lem jego noszenia jest odnowienie czci św. Michała Archanioła. Osoby, które przyjęły szkaplerz są wezwane do ofiarnej służby Chrystusowi i Jego Kościo­łowi, zgodnie z duchem Zgromadzenia św. Michała Archanioła, zawartym w hasłach „Któż jak Bóg" i „Powściągliwość i Praca".

wiecej w podstronie warto przeczytać :)

 

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------

 11 Listopada - SANOCKIE OBCHODY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI

Uroczysta Msza Święta w sanockiej farze rozpoczeła obchody święta niepodległości w naszym mieście, przedstawiciele władz samorządowych złożyli wieńce przed Krzyżem Pamięci i pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Następnie uroczystości odbyły się na kwaterze wojskowej Cmentarza Centralnego.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

2 listopada w Dzień Zaduszny w naszym kościele tradycyjnie modliliśmy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Po Mszy Św. odbyła się procesja połączona z modlitwą za zmarłych kapłanów, rodziców, wychowawców, bliskich naszemu sercu  i wszystkich wiernych zmarłych.

 DSC08905.JPG

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 II Snocki Orszak Świętych

 

 W niedzielę 29 października w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych nasze miasto przeżywało „Drugi Orszak ze świętymi”. Wydarzenie to stało się okazją do odkrycia na nowo świętych związanych z naszą „Małą Ojczyzną”, jak również wielu innych wybitnych świętych Kościoła. Po Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele odbyła sie modlitwa różańcowa, którą animowało pięć sanockich parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i włączenie się w tę uroczystość.

 

 informacje o tej uroczystości:

Archidieceja Przemyska

 Galeria

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rycerstwo Niepokalanej

  W dniu 16 października 2017 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała setną rocznicę utworzenia przez św. Maksymiliana w Rzymie  Rycerstwa Niepokalanej. Był to również dzień dziękczynienia za 20 lat Rycerstwa Niepokalanej w parafii. Licznie zebrani Rycerze Maryi Niepokalanej zawierzyli Jej opiece losy świata.

 

-------------------------------------------------------------------------------

Uroczyste wprowadzienie relikwii św. Matki Teresy

 

 

 

W dniu 2017-10-15 o na uroczystej Mszy Świętej o godz.11.30 zostały wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty.

Matka Teresa przybywała do Polski kilka razy, pierwszy dom sióstr Misjonarek Miłości powstał w Zaborowie pod Warszawą w 1983 r. Matka Teresa nie zgadzała się, aby jej zakon został zaklasyfikowany do dzieł charytatywnych związanych z opieką nad chorymi czy też do instytucji humanitarnych. Mówiła: „Nie jesteśmy opieką społeczną. My staramy się prowadzić życie kontemplacyjne. Kontemplujemy Jezusa w Eucharystii i w człowieku ubogim, porzuconym przez wszystkich”. Liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty jest obchodzone 5 września.

 

informacje o tej uroczystości:

Archidieceja Przemyska

Relacja z wydarzenia, na antenie Radia FARA,

w poniedziałek, 16 października o godz. 15:35

tv podkarpacje - materiał filmowy

 

 

 

 

  

----------------------------------------------------------------------------------------------