tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1745302

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

III Niedziela Zwykła /2022-01-23/

 1. Dzisiaj o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. Jutro wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła;
 3. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa - biskupów; a w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 5. We wtorek od Mszy św. porannej do wieczornej całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji w ramach adoracji diecezjalnej. W związku z tym nie będzie adoracji w piątek od godz. 15.00.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św.
 7. Zakończyliśmy we czwartek parafialną kolędę, inną niż w latach wcześniejszych. Spotykaliśmy się jako jedna rodzina parafialna choć na chwilę wspólnej modlitwy polecając nasze rodziny Panu Bogu i prosząc o błogosławieństwo. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i włączyli się w tę formę modlitwy. Dziękujemy również za ofiary złożone przy tej okazji. „Bóg zapłać”.
 8. Parafialna Grupa Biblijna zaprasza chętnych do swojej wspólnoty. Czytanie i rozważanie Pisma św. jest bardziej owocne w grupie aniżeli samemu. Staramy się tworzyć wspólnotę ożywioną szczerym otwarciem się na Bożą prawdę i wzajemną życzliwość. Dzięki temu, że każdy z uczestników przeżywa spotkanie ze Słowem Bożym na swój sposób, wszyscy wyjdą ze spotkania ubogaceni osobistymi przeżyciami innych, które złożą się na bogactwo całej wspólnoty. Spotkania odbywają się w IV czwartek miesiąca.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielnyoraz „Małego Gościa Niedzielnego”, które są do nabycia na stoliku.

 

 

 

 

II Niedziela Zwykła /2022-01-16/

 1. Dziś o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Zapraszamy, aby za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. O godz. 17.00 Msza św.
 2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Jutro wspomnienie św. Antoniego opata; w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara; a w piątek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 6. W tym tygodniu ramach kolędy zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, na wieczorne Msze św. o godz. 17.00.
 • Jutro z ulic: Sowia, Wilcza, Rysia, Okrzei, Kluski, Wierzbowa i Nowa;
 • we wtorek mieszkańców przy ul. Stróżowskiej: bloki 5, 20, 20a, 20b, 22;
 • w środę: ul. Stróżowska bloki: 24,26, 28, 30, 32;
 • w czwartek: ul. Stróżowska 34, 36, 38, 40 oraz domy prywatne.
 • Podczas tych wieczornych Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla Waszych domów, które odwiedzili byśmy w normalnych warunkach. Jest możliwość przyniesienia wody, która zostanie poświęcona, aby po powrocie i wspólnej modlitwie został nią poświęcony dom. Zachęcamy, aby wieczór po Mszy św. miał świąteczny charakter.
 1. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 2. Również składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z okazji spotkań kolędowych w kościele.
 3. Na stoliku z gazetami jest do nabycia kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Henryk Ryniak.

Polecajmy zmarłego Henryka Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2022-01-09/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Prosimy o odbiór w zakrystii terminów Mszy świętych pogrzebowych z ubiegłego roku.
 6. W tym roku, jak już zapowiadaliśmy, wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Ale to nie oznacza, że nie mamy spotkać się jako jedna rodzina parafialna choć na chwilę wspólnej modlitwy polecając nasze  Rodziny. W ramach kolędy zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, na wieczorne Msze św. o godz. 17.00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:
 • jutro bloków przy ul. Wolnej bloki 8, 8a, 10 i 12;
 • we wtorek przy ul. Wolnej bloki 46 i 48 oraz domy prywatne;
 • w środę mieszkańców przy całej ul. Lipińskiego oraz bloków;
 • w czwartek mieszkańców całej tzw. „Szklanej Górki”;
 • w piątek Akacjowa, Cmentarna, Lipowa, Murarska, Stawowa, Zagórska oraz domów prywatnych i bloków przy ul. Topolowej;
 • w sobotę: ul. Lwowska, Dworcowa, Reja, Reymonta, Łany i Stróże Wielkie;
 • Podczas tych wieczornych Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla Waszych domów, które odwiedzili byśmy w normalnych warunkach. Jest możliwość przyniesienia wody, która zostanie poświęcona, aby po powrocie i wspólnej modlitwie został nią poświęcony dom. Zachęcamy, aby wieczór po Mszy św. miał świąteczny charakter.
 1. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 2. Na stoliku z gazetami jest do nabycia kolejny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Misyjne Drogi”.

 

 

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim /2022-01-02/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele stycznia.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 5. W czwartek 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli) Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Kadzidło, kredę wraz z węgielkiem można będzie nabyć przy wejściu do kościoła w cenie 5 zł.
 6. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 7 i 8 stycznia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym rozpoczynającym się Nowym Roku, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć nadchodzące dni oraz swoje rodziny, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
 12. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Pragniemy jednak zaprosić Was wszystkich do wspólnej modlitwy polecając Rodziny naszej parafii. W ramach kolędy od jutra będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic, zgodnie z wyznaczonym grafikiem kolędowym, na wieczorne Msze św. o godz. 17.00. Rozpoczniemy od mieszkańców ul. Robotniczej: i tak jutro bloki: 5, 9 i 13; we wtorek bloki 21 i 23; a w środę mieszkańców domów prywatnych przy ul Robotniczej. Natomiast w piątek zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Rzemieślniczej 6, 13 i 15 oraz domów prywatnych; w sobotę przy ul. Rzemieślniczej bloki 17, 23 i 27. Podczas tych wieczornych Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla Waszych domów, które odwiedzili byśmy w normalnych warunkach. Jest możliwość przyniesienia wody, która zostanie poświęcona a mieszkańcy poszczególnych ulic zaproszonych do wspólnej modlitwy i kolędowania otrzymają uroczyste błogosławieństwo. Zachęcamy, aby wieczór po Mszy św. miał świąteczny charakter.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 14. Na stoliku z gazetami jest jeszcze kolejny numer „Niedzieli”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Teresa Szałajko, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 na cmentarzu centralnym;

śp. Michał Krowiak, Msza św. pogrzebowa we wtorek o 14.00 w kościele, a różaniec godzinę wcześniej oraz śp. Jan Penar, którego pogrzeb będzie w piątek o godz. 13.00 w kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

Niedziela Świętej Rodziny /2021-12-26/

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. jak w każdą niedzielę, łącznie z Mszą św. o godz. 17.00.
 2. Od jutra Msze św. poranne o 6.20.
 3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 4. We wtorek święto Świętych Młodzianków.
 5. W piątek zakończenie Roku Pańskiego 2021. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 6. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 7. W piątek na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
 8. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 9. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W niedzielę za tydzień - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 13. Na stoliku z gazetami są do nabycia świąteczne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Barbara Rachwalska.

Polecajmy zmarłą Barbarę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

 

IV Niedziela Adwentu /2021-12-19/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą jest rozprowadzane w symbolicznej formie sianko na stół wigilijny.
 3. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we wtorek po Mszy św.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po Mszy św.
 5. W czwartek zakończenie Mszy św. roratnich.
 6. Piątek jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. o 6-ej rano; natomiast nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 7. W noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 8. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30 oraz dodatkowo o 17.00.
 9. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 11.30 szczególną modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (szczególnie 25, 50 i 60 lat małżeństwa). Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Jubilatów, a dla tych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 10. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne.
 11. Przypominamy, że są do nabycia w zakrystii tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 13. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nich artykuły wprowadzające nas w atmosferę świąt.
 14. Przypominamy, ze względu na istniejącą sytuację, o zakładaniu maseczek w budynku kościoła i zachowywaniu przepisów sanitarnych.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Matulewicz.

Polecajmy zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

III Niedziela Adwentu /2021-12-12/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano.
 3. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. Od piątku, tj. 17 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Ze względu na panującą sytuację spowiedź adwentowa z zachowaniem obowiązujących zasad będzie w piątek wieczorem po Mszy św. tj. od 17.30 do 19.00 oraz w sobotę po południu od 14-ej do 17-ej z przerwą od 15.30 do 16.00.
 7. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem. Odwiedzimy ich w sobotę od godziny 9.00.
 8. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne.
 9. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą będzie rozprowadzane w symbolicznej formie sianko na stół wigilijny.
 10. W tym tygodniu przypadają kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin.
 11. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 13. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”, a w nich artykuły z okazji 40 rocznicy ogłoszenia stanu wojennego.
 14. Przypominamy, ze względu na istniejącą sytuację, o zakładaniu maseczek w budynku kościoła i zachowywaniu przepisów sanitarnych.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wojciech Bar, śp. Marian Chorążak, śp. Maria Hnat, śp. Witold Michniowski oraz śp. Karolina Bocoń, której pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Lipińskiego i śp. Ewa Wilusz, której pogrzeb będzie w sobotę o 10.00 w kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

II Niedziela Adwentu /2021-12-05/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dziś dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka  do puszek na ten cel.
 4. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano.
 5. Jutro wspomnienie św. Mikołaja, dlatego po Mszy św. wieczornej, z zachowaniem przepisów sanitarnych, św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w budynku katechetycznym do grzecznych dzieci oraz z grup parafialnych.
 6. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek po Mszy św. w kościele.
 8. W środę 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny „Godzina Łaski dla świata” od 12.00 do 13.00.
 10. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia podczas Mszy św. o godz. 17.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz.
 13. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 14. W dniach od 9 do 11 grudnia /tj. czwartek, piątek i sobota/ odbędą się rekolekcje dla chorych w Radiu i Telewizji FARA. O 17.30 Msza św. z kazaniem, natomiast o 20.15 wspólny różaniec.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nich wiele artykułów wprowadzających nas w czas adwentu. Od dzisiejszego numeru cena „Niedzieli” wzrasta o 2 zł i kosztuje 8 zł.
 17. Przypominamy, ze względu na istniejącą sytuację, o zakładaniu maseczek w budynku kościoła i zachowywaniu przepisów sanitarnych.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Jonarski, śp. Danuta Łucka oraz śp. Józef Moskalewicz, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 w kościele. Różaniec godzinę wcześniej.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

I Niedziela Adwentu /2021-11-28/

 

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo wypominkowe oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele grudnia.
 3. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Przez cały rok ministranci i inne grupy młodzieżowe usługują na rzecz całej wspólnoty parafialnej. W ramach wdzięczności w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary dla nich na upominki mikołajowe.
 4. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20.
 5. Od jutra rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Będziemy modlić się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 6. W czwartek drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 grudnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 12. We wtorek: św. Andrzeja Apostoła, w piątek: św. Franciszka Ksawerego misjonarza, w sobotę; św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki dobrej śmierci, górników, hutników.
 13. W tym tygodniu zakończył pracę duszpasterską jako wikariusz w naszej parafii ks. Jan Franków, któremu Ks. Arcybiskup Metropolita zlecił opiekę parafii w Kostarowcach. Dziękujemy ks. Janowi za pracę w naszej parafii i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na nowej placówce.
 14. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Dziękujemy za zrozumienie.
 15. Przypominamy, aby w zakrystii wpisać małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). W święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. o godz. 11.30 modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa. Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 16. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 17. W tym tygodniu zostały zamontowane stojaki na rowery obok dzwonnicy. Prosimy, aby tam wstawiać rowery, a nie opierać o kościół.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatnie „Dobre Nowiny”. Znajdziemy w nich wiele artykułów wprowadzających nas w czas adwentu. Od następnego tygodnia cena „Niedzieli” wzrasta o 2 zł i będzie kosztować 8 zł.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Jurasiński, śp. Dariusz Pastuszak, oraz śp. Jan Tokarski, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00 w kościele. Różaniec godzinę wcześniej.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla /2021 r./

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za odmówienie którego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Jutro wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu muzyki kościelnej, dlatego dzisiaj na sumie Msza św. w intencjach naszego chóru parafialnego im. św. Cecylii oraz śpiewaków i muzyków sanockich.
 3. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo wypominkowe,  a o 17.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMASUS.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej we czwartek po Mszy św. i nabożeństwie wypominkowym.
 6. W piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 8. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 zostaną /zostały/ poświęcone opłatki wigilijne. Ze względu na panującą sytuację nie będą one roznoszone przez przedstawicieli parafii, lecz będzie można je nabywać po każdej Mszy św. zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie w zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary będą odnotowywane i przeznaczone na potrzeby parafii. Ci, którzy nie chcą być wpisani na ogólną listę mogą ofiarę złożyć w podpisanej kopercie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. W najbliższy poniedziałek 22 listopada rozpoczyna się w całej Polsce Wielka Nowenna za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli w intencji ochrony naszej Ojczyzny. Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się na wschodniej granicy, a także skłóceniem i brakiem jedności wśród Polaków. Zamiast bezowocnie zamartwiać się i narzekać, zjednoczmy się w modlitwie, prosząc o wstawiennictwo Maryję i św. Andrzeja Bobolę, który pokazał swoją skuteczność m.in. w 1920 roku podczas najazdu bolszewików na Polskę. Św. Andrzej Bobola powinien być nam szczególnie bliski chociażby przez to, że urodził się w pobliskiej Strachocinie, gdzie od ponad 30 lat intensywnie rozwija się jego kult. Nowenna potrwa od 22 do 30 listopada. Wystarczy odmówić litanię do św. Andrzeja Boboli, kończąc ją zawierzeniem Polski modlitwą „Pod Twoja obronę”. Kto może, niech uczestniczy w tych dniach we Mszy Świętej i ofiaruje Komunię Świętą w intencji Ojczyzny. Teksty Litanii do św. Andrzeja zostały wyłożone obok figurek przy wyjściu z kościoła.
 11. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Przez cały rok ministranci i inne grupy młodzieży służą całej wspólnocie parafialnej. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na podarunki mikołajowe dla nich.
 12. Na stoliku z gazetami są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

XXXIII Niedziela Zwykła /2021-11-14/

 1. Dziś o godz. 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 5. W poniedziałek za tydzień, tj. 22 XI przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz Patronki naszego Chóru. W związku z tym w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego Chóru im. Cecylii oraz Chórów i Muzyków sanockich.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Elżbietę Węgierską; w czwartek – bł. Karolinę Kózkównę; w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego.
 7. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł oraz misyjne kalendarze klaweriańskie.
 8. Wszystkich, którzy chcą pogłębić, odnowić albo nawet odbudować więź małżeńską w imieniu organizatorów zapraszamy na weekendowe spotkanie od 3 do 5 grudnia na Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na plakacie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Również „Bóg zapłać” za ofiary składane na Radio Maryja do skarbony na filarze w kościele. Zostało przekazane 570 zł.
 11. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Szczepańska;       śp. Julian Mateja, którego pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele; oraz śp. Bożena Królicka      i śp. Czesław Królicki – których pogrzeb będzie w sobotę o godz. 12.00 w. kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

XXXII Niedziela Zwykła /2021-11-07/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych, następnie nabożeństwo różańcowe wraz z wypominkami i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.
 3. Spotkanie z rodzicami ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest świętem Świętej Rodziny. W tym dniu chcemy w czasie Mszy św. o godz. 11.30 szczególną modlitwą dziękczynną objąć te małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity. Dlatego prosimy do końca listopada zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej takie osoby, aby przygotować błogosławieństwo.
 6. Burmistrz Miasta Sanoka serdecznie zaprasza mieszkańców do wypowiedzenia się w kwestii włączenia w granice miasta Sanoka sołectw: Bykowce, Zabłotce i część Trepczy. Ankiety konsultacyjne i urny są dostępne w miejskich placówkach oświatowych i jednostkach organizacyjnych do 14 listopada.
 7. Z kalendarza liturgicznego: – wtorek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Benedykta i towarzyszy, Pierwszych Męczenników Polski
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”
 10. Przypominamy o zakładaniu maseczek przy wejściu do budynku kościoła.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stefania Semańczyk, której pogrzeb będzie jutro – Msza św. o godz. 10 w kościele, pochówek na cmentarzu w Olchowcach..

Polecajmy zmarłą Stefanię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXXI Niedziela zwykła /2021-10-31/

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w naszym kościele, odbędzie się Procesja z relikwiami świętych. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych na to wydarzenie wiary.
 2. Zakończenie nabożeństw różańcowych dzisiaj o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca listopada.
 4. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w niedzielę (o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00). Nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko o godz. 14.00 Liturgia Słowa i procesja żałobna oraz nabożeństwo za zmarłych.
 5. Tradycyjna zbiórka do puszek przy wejściu na cmentarz w Uroczystość Wszystkich przeznaczona będzie na Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku.
 6. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna w kościele z modlitwą za zmarłych
 7. Również we wtorek drugi dzień miesiąca; zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 8. W najbliższy czwartek w ramach wizytacji kanonicznej odwiedzi naszą parafię ks. bp Krzysztof Chudzio. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na cmentarz przy ul. Lipińskiego na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 17.00 w kościele. Zapraszamy młodzież, dzieci i starszych – niech nasza obecność będzie wyrazem wiary i jedności naszej wspólnoty. Natomiast o godz. 20.30 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci uczących się z Księdzem Biskupem, zakończone Apelem Jasnogórskim.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 11. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 listopada, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, polecać zmarłych Bożemu Miłosierdziu, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 12. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 13. Za zmarłych polecanych w wypominkach, według dat jakie były podane na karteczkach, będziemy się modlić codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Jednocześnie w każdy piątek listopada o godz. 6.20 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu.
 14. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 15. W związku z pandemią, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 16. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 17. ,,Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku” jak co roku będzie kwestować na cmentarzu na rzecz ratowania sanockich zabytkowych nagrobków i grobowców. Skarbona Stowarzyszenia będzie ustawiona 1 listopada  przed Domem przedpogrzebowym. Stowarzyszenie składa z góry serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. W imieniu ks. Łukasza z Kuby składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pracę na Kubie. Zostało zebranych 8518 zł, 10 euro i 5 funtów. ‘Bóg zapłąć”
 20. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”.
 21. Przypominamy o zakładaniu maseczek przy wejściu do budynku kościoła.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Oleniacz.

Polecajmy zmarłego Ryszarda Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXX Niedziela zwykła /2021-10-24/

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i modlitwa do Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. W środę po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Chóru im. św. Cecylii w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy chórzystów i wszystkich, którzy chcą włączyć się w śpiew.
 3. W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Wstecz