tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1869569

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

XX Niedziela zwykła /2022-08-14/

 1. Dziś o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 19.00 Msza św.
 2. Jutro 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 3. W środę wspomnienie św. Jacka - kapłana; a w sobotę wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora Kościoła.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Podobnie jak w latach ubiegłych w najbliższą środę będzie zbiórka elektrośmieci, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc na działalność misyjną dla ks. Jacka Żygały – kapłana z naszej archidiecezji - pracującego w Peru. Wszystkie elektrośmieci można składać w środę do godz. 15.00 przy wjeździe do plebanii obok garaży. Więcej informacji na plakatach oraz na ulotkach, które znajdują się obok figurek przy wyjściu z kościoła.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

XIX Niedziela zwykła /2022-08-07/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W sobotę 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 19.00 procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 6. Dziękujemy serdecznie za ofiarowane kwiaty do dekoracji kościoła. Jeśli ktoś chciałby podarować kwiaty ze swojego ogródka czy działki, aby udekorować nimi kościół, to prosimy aby przynosić je do kościoła w piątki po Mszy św. wieczornej.
 7. Na stoliku z gazetami są do nabycia tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny.

 

   Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Lidia Trojan; śp. Zofia Błaszczak, której pogrzeb będzie jutro o godz. 11.00 w kościele, a różaniec godzinę wcześniej oraz śp. Zofia Tylko, której pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 na cmentarzu centralnym.

Polecajmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XVIII Niedziela zwykła /2022-07-31/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 3. Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji – można to uczynić indywidualnie albo formalnie w kancelarii parafialnej, wpisując się do Księgi Trzeźwości.
 4. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 18.00.
 6. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 sierpnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze by zawierzyć Panu Bogu siebie i bliskie osoby, a jednocześnie wynagrodzić za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 7. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 8. W liturgii we czwartek – św. Jana Marii Vianneya, - patrona kapłanów.
 9. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
 10. W najbliższą sobotę, o godz. 8.00 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.
 11. Również w najbliższą sobotę o godz. 18.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 12. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 13. Burmistrz Miasta Sanoka informuje, że w dniu 2 sierpnia 2022 r. w Sanoku odbędzie się zakończenie 4 etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne oraz impreza kolarska dla dzieci i młodzieży pod nazwą Tour de Pologne Junior. W tym dniu w związku ze współorganizacją przez miasto zawodów będą obowiązywały ograniczenia w ruchu drogowym oraz zmiany w rozkładach jazdy MKS-u. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Sanoka oraz zostały zamieszczone w bezpłatnej gazetce informacyjnej dostępnej przy wyjściu z kościoła.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami są do nabycia tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Leonarda Zacharko

Polecajmy zmarłą Leonardę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XVII Niedziela zwykła /2022-07-24/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła oraz modlitwa w intencji kierowców, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia w dniu jutrzejszym św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. Dzisiaj przypada również Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.
 5. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. – dzień szczególnej modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 8. Na stoliku z gazetami są do nabycia tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Latusek i śp. Józef Kosztołowicz, którego pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy zmarłą Stanisławę i zmarłego Józefa Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

XVI Niedziela zwykła /2022-07-17/

 1. Dziś o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W piątek święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 4. W związku ze wspomnieniem w następny poniedziałek - 25.VII św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 6. Na stoliku z gazetami są do nabycia tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Bożena Mielnik

Polecajmy zmarłą Bożenę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XV Niedziela zwykła /2022-07-10/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W środę 13-ty dzień miesiąca i nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W tym tygodniu wspomnienie: jutro – święto św. Benedykta, patrona Europy; we wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; a w sobotę NMP z Góry Karmel.
 5. Jeśli ktoś chciałby indywidualnie przekazać paczki dla swoich adoptowanych dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka, to prosimy dostarczyć je do budynku katechetycznego we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym roku z naszej wspólnoty parafialnej posługę ceremoniarza przyjęło 3 lektorów: Kacper Pleśniak, Daniel Kłodowski i Kacper Sokołowski. Natomiast posługę lektora przyjęło 8 ministrantów: Gracjan Głuszko, Barnaba Gruszczyński, Paweł Kiczorowski, Gabriel Kosiarski, Kacper Kowalewski, Tomasz Ziobro, Michał Nowicki i Szymon Kluska. Tytułem „Ministranta Roku” został uhonorowany przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Adama Szala – ceremoniarz Daniel Kłodowski. Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali te posługi.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 8. Na stoliku z gazetami są do nabycia tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Karczmarz

Polecajmy zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła /2022-07-03/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, a w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, za zakup żywności i innych koniecznych artykułów, które zostaną przesłane kontenerem jako pomoc dzieciom z Wysp Zielonego Przylądka. Zostało zebranych 5040,00 zł.Bóg zapłać!”
 7. Dziękujemy również przedstawicielom Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej za pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki.
 8. Zachęcamy od 4 lipca do słuchania relacji z trasy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w radiu „Fara” i do udziału w sztafecie różańcowej.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny.

 

 

XIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele lipca.
 3. Jak ogłaszaliśmy, z wielką prośbą o wsparcie zwróciła się pracująca na wyspach Zielonego Przylądka s. Jolanta. Sytuacja jest tam bardzo trudna. Przekazała również wiadomość, że jest organizowany z Polski kontener z pomocą, który zostanie wysłany 20 lipca. Ponieważ w naszej parafii jest wiele rodzin, które podjęły się misyjnej adopcji dzieci, jak również jako parafia objęliśmy adopcją misyjną ósemkę dzieci, dlatego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest zbiórka do puszek na ten cel.
 4. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00
 5. W środę (29.VI) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 18.00.
 8. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 1 i 2 lipca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze by zawierzyć Panu Bogu siebie i bliskie osoby, a jednocześnie wynagrodzić za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 9. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 10. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.
 11. Również w najbliższą sobotę o godz. 18.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 12. W sobotę - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 13. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami są do nabycia tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Śliwiak i śp. Józef Baszak

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

XII Niedziela Zwykła /2022-06-19/

 1. Procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii dzisiaj po sumie.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 4. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne, aby przychodziły w swoich strojach. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i uwielbienia Pana Jezusa.
 5. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we wtorek po Mszy św.
 6. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesiona z 24.VI z racji przypadającej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 8. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.
 9. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00.
 10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 13. W najbliższą sobotę, 25 czerwca, odbędzie się Ewangelizacja Sanoka. Ojcowie Franciszkanie zapraszają do swego kościoła na Eucharystię na godz. 18.00, a po niej na Wieczór Uwielbieniana sanockim Rynku. Będą też świadectwa. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy na ten wieczór.
 14. Ogłaszana na dzisiaj zbiórka ofiar na pomoc adoptowanym przez naszą parafię dzieciom na Wyspach Zielonego ze względu na procesję Oktawy jest przeniesiona na następną niedzielę.
 15. Z okazji 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Krośnie w kaplicy Batki Bożej i św. Jana Pawła II jest wystawa pamiątek związanych z tym wydarzeniem.
 16. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 42 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Zapisać się jeszcze można u przewodnika grupy św. Andrzeja Boboli do 23 czerwca br. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone przy figurkach w przedsionku kościoła, zachęcamy aby je wypełnić i przynieść do zakrystii. Więcej informacji w gablocie.
 17. W dniach od 8 do 10 lipca biuro Travel PL zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę na Litwę do Kowna, Wilna i Trok. Więcej informacji w gablocie.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku. Jest również „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

 

 

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2022-06-12/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 3. Jutro 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30; o godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta w naszym kościele i następnie procesja do kościoła OO. Franciszkanów. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary i ma charakter religijny, dlatego zapraszamy wszystkich. Nie będzie Mszy św. godz. o 11.30. Wieczorem Msza św. o godz. 17.00-ej.
 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
 7. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po sumie.
 9. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka.
 10. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. Rodziny Nazaretańskie zapraszają chętnych na rekolekcje, które odbędą się w Rabce w dniach od 3 do 9 lipca br.
 13. W minionym tygodniu przebywająca w Polsce s. Jolanta, pracująca na wyspach Zielonego Przylądka zwróciła się z wielką prośbą o wsparcie. Sytuacja jest tam bardzo trudna. Przekazała również wiadomość, że jest organizowany z Polski kontener, podobnie jak w u biegłym roku. Ponieważ w naszej parafii jest wiele rodzin, które podjęły się misyjnej adopcji dzieci, dlatego zapraszamy te rodziny w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie budynku katechetycznym. Chętnie widziani  są również ci, którzy chcieliby zaangażować się w adopcje misyjną. Natomiast                    w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka na ten cel.
 14. Przedstawiciele Fundacji Orla Straż składają serdeczne podziękowanie za pomoc dla ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie. W ubiegłą niedzielę zebrali 8184 zł, 20 dolarów i 10,50 euro.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku. Jest również specjalny numer „Gość Extra” w cenie 12 zł.

 

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Kazimiera Olearczyk i śp. Janina Wronowska, której pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00 w kościele. Polecajmy zmarłą Kazimierę i zmarłą Janinę Bożemu Miłosierdziu – Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2022-06-05/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym w czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 9. Dziękujemy mężczyznom, którzy w tym tygodniu pracowali przy porządkowaniu „Bóg zapłać”.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatny numer „Dobre Nowiny” – a w nim m.in. artykuł o ostatnio błogosławionej Paulinie Jaricot /czyt. Żarikot/, założycielce Żywego Różańca.
 12. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej wspólnocie przedstawicieli Fundacji Orla Straż. Teraz dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła. 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2022-05-29/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca czerwca.
 3. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając potrzebne łaski.
 4. W dzisiejszą niedzielę Rada Parafialna wraz z Akcją Katolicką naszej parafii organizują piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w ogrodzie przy budynku katechetycznym od godz. 14.00. O godz. 15.00 występy dzieci z Przedszkola Nr 4, następnie pokazy straży pożarnej, policji, ratowników medycznych oraz Straży Ochrony Kolei. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
 5. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych, od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 6. W czwartek - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 czerwca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.
 12. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 13. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 14. Społeczny Komitet Uhonorowania ks. Zdzisława Peszkowskiego, składa podziękowanie z zbiórkę do puszek w ubiegłą niedzielę na wykonanie popiersia, które stanie na Placu Harcerskim. Zostało zebrane 1733 zł.
 15. W najbliższą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej Mszy św. dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek. 
 16. Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy w tym tygodniu ofiarnie pracowali przy przygotowaniu sceny na dzisiejszy festyn. „Bóg zapłać”.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Henryk Szczerek

Polecajmy zmarłego Henryka Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2022-05-22/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła Społeczny Komitet Uhonorowania ks. Zdzisława Peszkowskiego, harcerza i żołnierza, jeńca obozu w Kozielsku, oficera armii gen. Andersa; opiekuna „Dzieci Tułaczych” wywiezionych ze Związku Sowieckiego i umieszczonych w obozach na terenie Indii; Naczelnego Kapelana ZHP; Kapelana Rodzin Katyńskich i Pomordowanych na Wschodzie; naszego wielkiego rodaka, cenionego i szanowanego na całym świecie - prowadzi zbiórkę do puszek na wykonanie popiersia ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, które stanie na Placu Harcerskim. 
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku w naszym kościele odbędzie się koncert organowy, na który zapraszamy.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.
 5. W czwartek z okazji Dnia Matki modlimy się w intencji naszych mam.
 6. W czwartek po Mszy św. krótkie spotkanie Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. Radio Fara organizuje rekolekcje dla małżeństw RODZINA33; zapraszamy do zapisów przez Internet. Bardzo ciekawa inicjatywa!
 10. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. W następną niedzielę Rada Parafialna wraz z Akcją Katolicką naszej parafii organizują piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w ogrodzie przy budynku katechetycznym od godz. 14.00.
 12. Sanocki Dom Kultury zaprasza w następną niedzielę na koncert charytatywny solistów i orkiestry Lwowskiej Akademii Muzycznej, który odbędzie się o godz. 17.00. Cena biletów 20 zł. Więcej informacji na plakacie.
 13. Planowana pielgrzymka do Wadowic oraz do Brzezinki w najbliższą sobotę - ze względu na małą liczbę osób w tym terminie zostaje odwołana. 
 14. Bractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 18.VI. br. o godz. 2-ej rano z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 15. Dziękujemy mężczyznom, którzy wczoraj pracowali przy przewiezieniu sceny z placu zabaw. „Bóg zapłać”. Trzeba teraz ją zmontować. Dlatego zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 16.00 chętnych mężczyzn do pomocy.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2022-05-15/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy w naszej archidiecezji.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Stowarzyszenie PRO ARTIS, serdecznie zaprasza na bezpłatne koncerty organowe w sanockich świątyniach, które odbywać się będą w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku od najbliższego wtorku do niedzieli tj. od 17 do 22 maja br. W naszym kościele w sobotę i niedzielę o godz. 19.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
 6. Organizowana jest przez naszą parafię całodniowa pielgrzymka do Wadowic i zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II oraz do Brzezinki w sobotę 28 maja. Koszt 150 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 7. Bractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 18.VI. br. o godz. 2-ej rano z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 8. W niedzielę 29 maja organizowany jest przez naszą parafię piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. W związku z tym jest potrzeba przewiezienia sceny z placu zabaw przy ulicach Kawczyńskiego i Robotniczej. Dlatego zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 8.30 chętnych mężczyzn do pomocy.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Bodziak i śp. Piotr Tokarski

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2022-05-08/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszej parafii, w budynku katechetycznym odbędzie się spotkanie z s. Jolantą oraz księdzem z Wysp Zielonego Przylądka na które zapraszamy rodziny które podjęły misyjną adopcję dzieci, ale również wszystkich zainteresowanych tymi tematami. Będzie to również okazja podziękowania za przesłane kontenerem dary na Wyspy Zielonego Przylądka w ubiegłym roku.
 4. Jutro dzień imienin ks. Bożydara – szczególnie będziemy modlić się w czasie Mszy św. o 18.00.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 9. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w piątek po procesji fatimskiej.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Grażyna Pelc, śp. Antoni Żołnierczyk i śp. Adam Kosztołowicz.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

III Niedziela Wielkanocy /2/022-05-01/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe; a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 5. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. We wtorek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Litania Loretańska i zmiana tajemnic różańcowych przeniesiona z dzisiejszej niedzieli ze względu na I Komunię św. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 7. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza we wtorek na miejskie uroczystości Narodowego Święta, które rozpoczną się Mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 11.00
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. w środę po Mszy św.
 9. Rocznica I Komunii św. w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 6 i 7 maja, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 13. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 14. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. Powiedzmy o tym i zachęćmy do przyjścia naszych bliskich i znajomych.
 15. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 16. Weekendowe rekolekcje małżeńskie, na które serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów, odbędą się w Kalwarii Pacławskiej od 6 do 8 maja. Więcej informacji na plakacie.
 17. W najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z s. Jolantą oraz księdzem z Wysp Zielonego Przylądka na które zapraszamy rodziny które podjęły misyjną adopcję dzieci, ale również wszystkich zainteresowanych tymi tematami. Będzie to również okazja podziękowania za przesłane kontenerem dary na Wyspy Zielonego Przylądka w ubiegłym roku.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny” a w nich min. artykuł o św. Joannie Berettcie Molla z okazji 100. rocznicy urodzin i 60. rocznicy śmierci.

Wstecz