tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

 

KOLĘDOWANIE MAŁEJ ARMII JANOSIKA

Nasza wspólnota parafialną w niedzielę gościła Zespół Góralski – Mała Armia Janosika – ponad 100 osób – dzieci
i młodzieży, którzy zaśpiewali w czasie Mszy Świętej o godzinie 1130, a następnie wystąpili z  koncertem kolęd. Już dawno nasz  kościół nie gościł tylu artystów, jak również  licznie przybyłych z Sanoka i okolicy sympatyków muzyki góralskiej. Był to radosny czas spotkania z młodymi artystami ale również ich głęboką wiarą. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

 

wideo kolęda 1

wideo kolęda 2

wideo kolęda 3

 

JUBILEUSZ 60 – LECIA CHÓRU IM ŚW.CECYLII

Niedzielny wieczór 20.01.2019 r. był dla naszej wspólnoty wyjątkowym dniem, ponieważ tutaj - w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, 60 lat temu pierwszy raz zabrzmiały kolędy w wykonaniu parafialnego chóru. Po dziękczynnej Mszy Świętej sprawowanej w intencjach wszystkich byłych i obecnych  chórzystów, odbył sie jubileuszowy koncert. Wszystkim zaproszonym gościom  dziękujemy za przybycie, a chórzystom życzymy kolejnych lat chwalenia Pana Boga śpiewem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W niedzielę 6 stycznia już po raz trzeci nasza parafia wzięła udział w Orszaku Trzech Króli. Licznie zebrani parafianie ubrani w kolorze zielonym wyruszyli z Kościoła w kierunku rynku z radosnym śpiewem kolęd na ustach. Pomimo zimowej aury wielu  z nas chętnie przyszło, aby uczestniczyć w największych jasełkach, jakie odbywają sie na ulicach naszego miasta. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

„W chwale Bożej na niebiosach płyną hymny dziękczynienia płyną, dusze świętych w zgodnych głosach wraz z Cecylią nucą pienia”.

Nie tylko na niebiosach rozlegała się święta muzyka w ostatnich dniach listopadowych, które zwykle okraszone są wzniosłymi obchodami ku czci św. Cecylii. Owe „hymny dziękczynienia” w ubiegłą niedzielę (25 listopada) popłynęły z naszej parafialnej świątyni na chwałę Bożą i ku pokrzepieniu serc wiernych. Wspólne „muzykowanie” rozpoczęliśmy od modlitwy. Mszy Świętej o godz. 17.00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Roman Lorens – nasz wikariusz, a koncelebrował Eucharystię wraz z nim Ksiądz Proboszcz. Po uroczystej celebracji z udziałem gości – artystów rozpoczęliśmy wspólny koncert muzyki liturgicznej, kościelnej i religijnej. Jako pierwszy wystąpił Męski Chór Liturgiczny z parafii OO. Franciszkanów z Sanoka pod dyrekcją Pani Grażyny Płodzień. Następnie mieliśmy okazję usłyszeć kunszt muzyczny zespołu „Sonores” pod batutą Pani dr Moniki Brewczak. Kolejno wysłuchaliśmy występów Diakonii Muzycznej kierowanej przez Panią Monikę Florek a jako ostatni wystąpił Chór im. św. Cecylii, którym dyrygował Pan Łukasz Kot, tutejszy organista. Na zakończenie muzycznej uczty, wszystkie cztery połączone ze sobą zespoły odśpiewały „Pieśń ku czci św. Cecylii” autorstwa ks. Antoniego Chlondowskiego. Bogu niech będą dzięki za Świętą Cecylię i za chwile spędzone z muzyką!

1918 – 2018

OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 4 listopada w naszej parafii uczciliśmy obchody 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI – „Wieczornicą” w wykonaniu Diakonii Muzycznej pod przewodnictwem p. Moniki Florek. Program słowno - muzyczny przybliżył nam historię naszego Narodu w oparciu o teksty Jana Pawła II, Mickiewicza, Norwida i wielu innych znamienitych Polaków. Rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski, a następnie słuchając różnorodnej poezji przeszliśmy poprzez karty naszej historii i kultury do wspólnego śpiewu patriotycznych pieśni i piosenek, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie Polskiego Żołnierza  i serca kobiet czekających na  powrót synów i mężów z wojny. Wieczór zakończył się wspólną modlitwą za Ojczyznę i odśpiewaniem ROTY. Więcej zdjęć w galerii.

PROCESJA ZE ŚWIĘTYMI

Już po raz kolejny nasza parafia w niedzielę poprzedzającą Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywała procesję ze świętymi. Patrząc na postacie 25 świętych dziękowaliśmy za ich życie. Jednocześnie była to dobra okazja, aby uświadomić sobie na nowo  nasze powołanie do świętości. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, oraz wcielili się w postacie świętych. Bóg zapłać. Więcej zdjęć w galerii.

 

 

 

więcej zdjęć

MSZA ŚWIĘTA ZA MINISTRANTÓW I LEKTORÓW

 W drugi czwartek października Mszy Świętej w intencji ministrantów, lektorów i ich rodzin przewodniczył  oraz homilię wygłosił ks. prał. Czesław Lech – wieloletni proboszcz parafii św. Józefa w Łańcucie i dziekan dekanatu Łańcut II.

ODPUST PARAFIALNY POŁĄCZONY Z POŚWIĘCENIEM DZWONÓW

W niedzielę, 7 października 2018 r. nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego. Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. abp Józef Michalik. Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie została pobłogosławiona dzwonnica oraz nowe dzwony noszące imiona: „Święta Rodzina” oraz „św. Michał Archanioł.” Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

PIELGRZYMKA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA

DO KALWARII PACŁAWSKIEJ

W sobotę, 29 września 2018 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbyła się pielgrzymka Róż Żywego Różańca, która stała się okazją do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą wspólnotę różańcową reprezentowało 54 osoby. Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Eucharystia na placu przed Sanktuarium, której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

HARMONOGRAM NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH
PROWADZONYCH PRZEZ GRUPY PARAFIALNE

 

1.X.2016

PONIEDZIAŁEK

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA

2.X. 2016

WTOREK

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

3.X. 2016

ŚRODA

MŁODZIEŻ OAZOWA

4.X.2016

CZWARTEK

DOMOWY KOŚCIÓŁ (ks. Roman)

5.X.2016

PIĄTEK

STRAŻ HONOROWA NSPJ

6.X.2016

SOBOTA

RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH

7.X.2016

NIEDZIELA

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

8.X.2016

PONIEDZIAŁEK

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

9.X.2016

WTOREK

DOMOWY KOŚCIÓŁ (ks. Wiesław)

10.X.2016

ŚRODA

AKCJA KATOLICKA

11.X.2016

CZWARTEK

DZIECI Z SP (ks. Jakub)

12.X.2016

PIĄTEK

CHÓR PARAFIALNY

13.X.2016

SOBOTA

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

14.X.2016

NIEDZIELA

RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH

15.X.2016

PONIEDZIAŁEK

GRUPA BIBLIJNA

16.X.2016

WTOREK

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA

17.X. 2016

ŚRODA

DZIECI Z SP (ks. Andrzej)

18.X.2016

CZWARTEK

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

19.X.2016

PIĄTEK

OAZA DZIECIĘCA

20.X.2016

SOBOTA

MINISTRANCI STARSI

21.X.2016

NIEDZIELA

RADA PARAFIALNA

22.X.2016

PONIEDZIAŁEK

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

23.X.2016

WTOREK

MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA (ks. Roman)

24.X.2016

ŚRODA

DOMOWY KOŚCIÓŁ ( ks. Andrzej)

25.X. 2016

CZWARTEK

MINISTRANCI MŁODSI

26.X.2016

PIĄTEK

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

27.X.2016

SOBOTA

GRUPA BIBLIJNA

28.X.2016

NIEDZIELA

BRACTWO RATOWANIA DUSZ

29.X.2016

PONIEDZIAŁEK

MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA

30.X.2016

WTOREK

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

31.X.2016

ŚRODA

DIAKONIA MUZYCZNA

 

Szanowni Sąsiedzi, Znajomi, Przyjaciele i Parafianie,

 

     W imieniu mojego męża, Pawła Strzeleckiego, serdecznie dziękuję za zbiórkę funduszy na jego rehabilitację fizjoterapeutyczną i neurologopedyczną. Cztery miesiące temu Paweł cudem przeżył rozległy udar. Ciężko w kilku słowach opowiedzieć, co działo się dalej, ile strachu, bólu, cierpienia przeżyliśmy, by ostatecznie ujrzeć światełko w tunelu i usłyszeć, że jest nadzieja, żeby do nas wrócił - taki jak kiedyś.

     Teraz, uwięziony we własnym ciele, najbardziej potrzebuje miłości i rehabilitacji. Naszą miłość ma bez ograniczeń, ale rehabilitacja, która jest mu potrzebna, w polskich realiach kosztuje majątek. W tej chorobie, zwłaszcza na początku, ważny jest każdy dzień - bez pomocy specjalistów i ciągłych ćwiczeń cofają się wszystkie postępy.

    Dzięki Waszej pomocy i otwartym sercom możemy zapewnić Pawłowi możliwość dalszego pobytu w specjalistycznym ośrodku, w którym fizjoterapeuci i neurologopedzi przywracają mu utracone sprawności.

     Dziękujemy za datki, za modlitwy, za to, że byliście z nami od początku i nie opuszczacie nas także i teraz. Dziękujemy, że dzięki Wam możemy cieszyć się każdym kolejnym dniem i budzić się z nadzieją, że będzie dobrze.

    Świadomość, że nie jesteśmy zdani tylko na siebie, to wartość, która w tym nieszczęściu jest dla nas największym odkryciem.

 

        Serdeczne Bóg zapłać dla Was i Waszych bliskich,

 

                                                                                                       Anna Strzelecka

     Zebrano 6.298,50 zł i 5 euro.

 

ODPUST PARAFIALNY

W dniu 8 czerwca nasza wspólnota parafia przeżywała szczególny czas łaski - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust  parafialny. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił nasz rodak ks. Bartosz Rakoczy .