tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2393127

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Ruchu Światło – Życie tzw. Oaza, został założony przez Sługę Bożego ks.Franciszka Blachnickiego. Charyzmat Ruchu to Światło – Życie tj. greckie Φ Ω Σ  –  Z Ω H [fos – dzoe]. Słowa te ściśle się wiążą ze sobą – światło to życie, a życie ma być przepełnione Światłem Jezusa, Światłem Ducha Świętego. Wyrazy te w znaku oazy (tzw. fosce) krzyżują się, a krzyż jest znakiem Chrystusa, natomiast łącznikiem obu słów jest znak Ω (omega) – symbol Ducha Świętego.

Ruch Światło – Życie jest częścią Kościoła i jego głównym zadaniem jest służba Kościołowi, a służba ta wyraża się przede wszystkim w posłudze księży moderatorów oraz animatorów grup, jak również w diakoniach, czyli grupach wypełniających odpowiednie dla nich zadania (diakonia liturgiczna, muzyczna, gospodarcza, formacji animatorów itp.) Najpiękniejsze w Ruchu jest to, że nie jest to tylko ruch dziecięcy czy młodzieżowy, więc z oazy się nie wyrasta. Na każdym etapie swojego życia można uczestniczyć w spotkaniach (oaza dzieci, oaza młodzieżowa, oaza rodzin tj. Domowy Kościół, oaza studencka, oaza dorosłych).

 Wspólnota oazowa dzieci i młodzieży działa w naszej parafii już od wielu lat. Obecnie spotkania oazy młodzieżowej odbywają się w każdy piątek w salce katechetycznej po Mszy św. wieczornej. Oaza Dzieci Boże spotyka się w czwartek o godz. 15.

Wspólnie rozważamy Słowa Bożego modlimy się, rozmawiam na pytania dotyczące życia i wiary.

Formacja oazowa i nasza posługa w parafii nie ogranicza się tylko do sobotnich spotkań, ale obejmuje m.in. oprawę liturgiczna i muzyczną na niedzielnej Eucharystii dla dzieci (o godz. 1000), pomoc w rekolekcjach parafialnych, posługę w czasie uroczystości i w różnego rodzaju imprezach parafialnych, udział w wielu przedsięwzięciach (sprzedaż zniczy, sianka itp.).

Najważniejsze jednak w oazie jest sam fakt bycia z drugim człowiekiem. Z reguły wiadomo, że bycie samotnym jest smutne, dlatego wszystkich, którzy chcieliby właśnie przez cotygodniową formację zbliżyć się do Chrystusa, zapraszamy do naszej wspólnoty!

 Obecnie opiekunem  Ruchu Światło-Życie jest ks.Bożydar