tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2393191

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Arcybractwo Straży Honorowej

Najświętszego Serca Pana Jezusa

Zostało założone w klasztorze Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Sióstr Wizytek) w Bourg /Francja/ 13.III.1863 r. W Polsce Dyrekcja Straży Honorowej N.S.P.J. znajduje się w Krakowie w klasztorze sióstr Wizytek, a dyrektorem jest ks. Marian Gronowicz.

W naszej Parafii   Bractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zostało założone 28.XI.1991r. przez ks. Kazimierza Pszona. Do Bractwa zostało przyjęte 153 osoby. W miarę upływu lat liczba wzrosła i obecnie wynosi 216. Parafianie zrzeszeni w tej grupie modlitewnej stawiają sobie za cel szczególny kult Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poczuwają się do obowiązku wynagrodzenia Najświętszemu Sercu zranionemu naszymi grzechami.  Celem Bractwa jest, aby w każdej godzinie dnia jego członkowie uświadamiali sobie nieustanną miłość Boga ku nam wszystkim. Dlatego każdy należący do Straży Honorowej obiera sobie jedną godzinę w ciągu dnia, w czasie której pamięta w sposób szczególny o Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie i ofiaruje Mu zwykłe zajęcia w ciągu tej godziny, nie czyniąc w nich żadnej zmiany. Wzorem obecności przy Chrystusie Zbawicielu jest pierwsza bohaterska straż Maryi, Jana i Magdaleny, którzy towarzyszyli Panu Jezusowi na Kalwarii i pierwsi oddali Mu hołd miłości i wynagrodzenia.

Głównym świętem Stowarzyszenia jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Również takim dniem jest Wielki Piątek i pierwsze piątki miesiąca.  Wspólnota Arcybractwa w naszej Parafii  spotyka się w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej. Oprócz spotkań formacyjnych żywo uczestniczy w życiu Parafii. W każdy czwartek prowadzi różaniec przed wieczorną Mszą św.;  w każdą niedzielę przed pierwszą Mszą św. – „Godzinki”. Co roku organizowana jest ogólnopolska pielgrzymka do Częstochowy, a także do innych sanktuariów.

Obecnie opiekunem Arcybractwa  Straży  Honorowej  Najświętszego  Serca  Pana  Jezusa jest ks. Bartosz Rakoczy

Wspólnota Arcybractw Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii, z radością powita każdego, kto zechce włączyć się w jej działalność.