OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła /24.IX.2017 r./

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste Nieszpory, które poprowadzi nasz chór parafialny, a o 17-ej Msza św.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek po Mszy św. w kościele.
 3. W piątek (29.IX) święto św. Archaniołów: Michała – głównego patrona naszego miasta oraz Gabriela i Rafała.
 4. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 7-ej z parkingu obok budynku Caritas.
 5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Dlatego o 16.00 będzie spotkanie dla należących do Róż Różańcowych, a po różańcu zmiana tajemnic.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Zapraszamy na wielką ogólnopolską modlitwę „Do Granic”, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Wielka modlitwa w 26 kościołach stacyjnych naszej archidiecezji zaplanowana jest na 07.10.2017, w Święto Matki Bożej Różańcowej, w I Sobotę Miesiąca, w 100-tną rocznicę Objawień Fatimskich. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii – gdzie kościołem stacyjnym są Lutowiska. Prośba by zapisywać się w zakrystii . Koszt wyjazdu to tylko 5 zł.
 8. Serdeczne podziękowanie za otwarte serca i ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Zebrano 4 268 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

Msze św.    

 1. + Dariusz Zubal – int od kolegów z klasy 4TA rocznik 1991 – wtorek oraz sobota o 18.00
 2. + Bożena Szewczyk – int od koleżanek i kolegów – wtorek o 18.00
 3. + Adam Andrejkow – int od rodzin Sanockiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – środa o 18.00
 4. + Ryszard Starańczak – int od uczestników pogrzebu – piątek o 6.20
 5. + Kazimiera Śmiały – zak. Mszy św. gregoriańskich – sobota o 6.20
 6. + Stefania i Władysław Krowiak – rozpoczęcie Mszy św. gregoriańskich – niedziela o 10.00
 7. W intencjach Sióstr z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus – niedziela o 17.00

 Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie w przedsionku kościoła.

 

XXIV Niedziela zwykła /17.IX.2017 r./

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17-ej Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę, jak zapowiadaliśmy, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu – naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Taca mszalna przeznaczona jest na radio diecezjalne.
 4. Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa we Mszy św.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 6. W czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 7. Spotkanie dla ministrantów młodszych w czwartek o 17.00; natomiast dla ministrantów starszych ga – również we czwartek po Mszy św.
 8. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o 16.30
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. W najbliższy piątek zapraszamy na uroczyste wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio. O godz. 15.00 rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia ze słowem o. Romana adorację relikwii ( rękawiczka i bandaż); natomiast w czasie Mszy św. o godz. 18.00 zostaną uroczyście wniesione relikwie – krew św. Ojca Pio – które pozostaną już w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie naszej wiary.
 11. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu odbędzie się w sobotę, 30 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 12. W najbliższą sobotę o godz. 19.30 w kościele OO. Franciszkanów spotkanie modlitewne pod nazwą „ECHO”. Gościem będzie pan Marcin Jakimowicz, ceniony dziennikarz, redaktor „Gościa Niedzielnego”, autor wielu książek oraz lider wspólnoty modlitewnej w Katowicach.
 13. Szpital Specjalistyczny w Sanoku prosi o podanie informacji że został uruchomiony stacjonarny Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu liczący 20 łóżek w szpitalu w Sanoku.
 14. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja, następnie o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w środę o 16.30
 3. Spotkanie dla ministrantów młodszych w czwartek o 17.00; natomiast dla ministrantów starszych również we czwartek po Mszy św.
 4. W środę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 18.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 5. W czwartek (14.IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W następny poniedziałek 18.IX – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa w Triduum /tj. piątek, sobotę i niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00/. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież na Mszę św. i po niej spotkane w kościele: w piątek klasy III-cie gimnazjum; w sobotę drugie; a w niedzielę na godz. 10.00 klasy szóste i siódme szkoły podstawowej.
 8. Ksiądz biskup Ildo z Wysp Zielonego Przylądka, który w maju gościł w naszej wspólnocie parafialnej przesyła serdeczne podziękowanie za wspieranie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Jednocześnie w najbliższą niedzielę będzie zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na wsparcie dla tego kleryka w tym kwartale. Prośba o zrozumienie i ofiarność.
 9. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 10. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu odbędzie się w sobotę, 30 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 11. W najbliższy piątek już po raz kolejny będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można składać do godziny 13.00 przy wjeździe obok garaży, w miejscu gdzie stoją kontenery na makulaturę. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach wyłożonych obok figurek w przedsionku.
 12. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej – poświęconej szczególnie św. Ojcu Pio.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca września. Materiały są bezpłatne.
 5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro o godz. 8.00.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 7. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 10. W piątek IX. święto Narodzenia N.M.P. W czasie wieczornej Mszy św. Akt Poświęcenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Będzie możliwość otrzymania Aktu Poświęcenia rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi, aby uczynić to w gronie najbliższych w domu.
 11. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o 16.30, natomiast Oazy Młodzieży również w piątek po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby uczęszczać na spotkania.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia o godz. 17.30. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Prałat Andrzej Skiba. Więcej informacji na plakacie.
 14. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze   z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 15. W najbliższą sobotę w Lipniku odbędzie się dzień skupienia dla Członków Arcybractwa Straży Honorowej N.S.P.J. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji w gablocie. Zapisy u p. Bogumiły Skórka.
 16. „Bóg zapłać” za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Zebrano 6 237 zł.
 17. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXI Niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. W następną niedzielę Msza św. popołudniowa już o godz. 17.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej zbierają ofiary do puszekna pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00. Będzie to jednocześnie spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi. Gdyby byli chorzy, którzy chcieliby, aby w pierwsze piątki odwiedzać ich z Najświętszym Sakramentem – prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 8. W sobotę 2 września drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 9. W naszej wspólnocie parafialnej witamy w dniu dzisiejszym nowych kapłanów, którymi są: Roman Lorens pochodzący z Krościenka Wyżnego oraz ks. Jakub Kaszowski pochodzący ze Zręcina. Kapłanom życzymy łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym. By zawsze dobrze czuli się wśród nas i abyśmy wspólnie tworzyli naszą wspólnotę.
 10. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej – poświęcony szczególnie św. Ojcu Pio.
 11. Na prośbę Dyrekcji Szkół przypominamy że rozpoczęcie nowego roku szkolnego zgodnie z decyzja Minister Edukacji będzie w poniedziałek 4 września.
 12. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w dniu 3 września 2017r. na Skansenie. Rozpoczęcie godz. 13.00.
 13. W kaplicy św. Maksymiliana od 4 do 30 września będą się odbywać katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji w gablocie. Kolejna edycja katechez w miesiącu grudniu.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XX Niedziela zwykła 20. 08. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W czwartek wspomnienie św. Bartłomieja apostoła.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W sobotę Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.
 5. Podkarpackie Stowarzyszenie Chrześcijańskie „Światło” zaprasza na koncert zespołu „ALLELUJA” , który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 na sanockim rynku. Więcej informacji na plakacie.
 6. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP oraz akcji prowadzonej przez Caritas, w najbliższą niedzielę, przy wyjściu z kościoła odbędzie się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.
 7. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza chętnych na „Dzień skupienia” do Lipnika koło Łańcuta w dniu 9 września br. Wyjazd o 7.30, powrót w godzinach popołudniowych. Koszt 30 zł. Zapisy z wpłatą u p. Bogumiły Skórka. Więcej informacji w gablocie.
 8. W najbliższy czwartek w Przychodni przy ul. Dworcowej 13 będzie badanie w kierunku osteoporozy. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XIX Niedziela zwykła 13.08.2017

 1. Dzisiaj 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 19.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 2. We wtorek 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 3. Również we wtorek, w rocznicę zwycięskiej „Bitwy Warszawskiej” – Cudu nad Wisłą, Władze Powiatu i Władze Miasta oraz Muzeum Historyczne zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich wraz z zespołami wokalnymi „Soul” i „Souliki” oraz chórem „Sonores” na dziedzińcu sanockiego zamku, które rozpoczną się o godz. 15.00. Następnie.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 VIII Niedziela zwykła 6. 08. 2017

 1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/. Dziewicy i męczennicy, patronki Europy; a w czwartek święto św. Wawrzyńca.
 5. Spotkanie przed pielgrzymką na Kalwarię Pacławską w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 6. W pieszej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską wyruszamy w piątek 11.VIII. Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 6.20 z uroczystym błogosławieństwem. Bagaże składamy w czwartek przed albo po Mszy św. przy budynku plebanii lub w piątek rano.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza w najbliższy piątek na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia o godz. 18.30. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prałat Feliks Kwaśny. Więcej informacji na plakacie.
 9. W najbliższą niedzielę 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 19.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 10. Trzy lata temu gościliśmy w naszej parafii ojca Franciszka Filara pracującego na Kostaryce oraz cudownie uzdrowioną przez św. Jana Pawła II – panią Floribeth. Przy wyjściu z kościoła obok figurek jest wyłożony list od ks. Franciszka, który można zabrać z sobą do domów.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Dobiega końca konserwacja, odnowienie i złocenie ołtarza Matki Bożej.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XVII Niedziela zwykła 30. 07. 2017

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo, następnie  o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 3. W środę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb  i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 4. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianey`a – dzień szczególnej modlitwy w intencji wszystkich kapłanów.
 5. W niedzielę 6.VIII – święto Przemienienia Pańskiego
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź  we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. Tak jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XVI Niedziela zwykła 23. 07. 2017

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kierowców z okazji św. Krzysztofa, a następnie o  19.00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 10.00 oraz po sumie sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. – dzień szczególnej modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Decyzją Matki Prowincjalnej Sióstr Służebniczek N.M.P. kończy pracę w naszej parafii siostra Ewa Duplaga. Dziękujemy Siostrze Ewie za pełnienie obowiązków zakrystianki – „Bóg zapłać”. Obecnie posługę tę pełnić będzie s. Jadwiga Ksperczyk.
 7. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 8. W następny wtorek tj. 1 lipca, jak w latach poprzednich od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Dworcowej 13 w Sanoku odbędą się badania USG. Badania są odpłatne. Konieczność wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji w gablocie lub w Przychodnii.
 9. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie do biura przy ul. Grzegorza 5, przyborów szkolnych, zabawek itp. Więcej informacji w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XV Niedziela zwykła 16. 07. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej trwające w Wielkiej Nowennie 100 – lecia Rycerstwa, a o 00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W sobotę święto św. Marii Magdaleny.
 4. W za tydzień, we wtorek – 25.VII wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 10.00 oraz po sumie sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 5. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XIV Niedziela Zwykła 9. 07 .2017

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych oraz apostolskich, którą poprowadzi Grupa Biblijna, o 19.00 Msza św.
 2. We wtorek , 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. W czwartek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższy piątek w Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach kolejny Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 18.30. Więcej informacji w gablocie.
 6. W przedsionku kościoła obok figurek wyłożonych jest kilka numerów Przewodnika Katolickiego – numery są bezpłatne. Gdyby ktoś był zainteresowany można rozpocząć indywidualną prenumeratę Przewodnika.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XIII Niedziela Zwykła 2. 07. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lipca. Materiały są bezpłatne.
 4. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 5. Jutro święto św. Tomasza, Apostoła.
 6. Jutro po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 8. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 11. W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji.
 12. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 13. „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszki w kościele na Radio Maryja – w ostatnim czasie wysłano ł. 1707 zł.
 14. Od jutra jest możliwość uczestniczenia w bezpłatnej „Wakacyjnej szkole języka angielskiego”. Zapisy przyjmowane są telefonicznie, a więcej informacji w gablocie.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XII Niedziela Zwykła 25. 06. 2107

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 00 Msza św.
 2. Kolejny numer naszej gazety parafialnej ministranci rozprowadzają przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą.
 3. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00
 4. W czwartek (29.VI) Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6. 20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 7. W najbliższą niedzielę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 8. Decyzją Księdza Arcybiskupa kończą pracę w naszej parafii ks. Łukasz Rygiel – skierowany na przygotowanie do wyjazdu do pracy na Kubie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i ks. Michał Szubra – mianowany wikariuszem parafii Trześniów. Wprawdzie Księża pozostaną jeszcze do 25 sierpnia wśród nas, ale już dzisiaj w imieniu /własnym/ ks. proboszcza, duszpasterzy oraz całej parafii pragnę podziękować ks. Łukaszowi za 5 lat gorliwej i owocnej pracy duszpasterskiej oraz katechetycznej szczególnie z młodzieżą. Również ks. Michałowi za 3 lata obecności wśród nas, oraz jego gorliwą pracę duszpasterską i katechetyczną szczególnie z dziećmi oraz ministrantami. Życzymy im wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy i codziennym życiu. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczyli wśród nas.
 9. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza od jutra dzieci do udziału w zajęciach odbywających się na podwórkach w każdej dzielnicy podczas wakacji w ramach X Sanockiego Lata Podwórkowego. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XI Niedziela Zwykła 18. 06. 2017

 1. W dniu dzisiejszym po sumie procesja Oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii.
 2. / Na sumie:/ Podziękowanie grupom modlitewnym i apostolskim naszej parafii za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na procesję: Honorowej Straży N.S.P.J. i Kręgom Domowego Kościoła; Rycerstwu Niepokalanej; Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 5. Msza św. na zakończenie III-ich klas Gimnazjum w środę o godz. 14.00.
 6. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.
 8. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego oraz odpustu parafialnego codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz we czwartek od godz. 17.00.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 12. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej „Nasza Rodzina”.
 13. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11. 06. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Honorowa Straż N.S.P.J., następnie o 16.40 litania do Serca Pana Jezusa, a o 17.00 Msza św.
 2. Młodzież Gimnazjum Nr 3 w Sanoku i Szkolne Koło Caritas zapraszają na Koncert Uwielbienia z modlitwą w intencji wszystkich potrzebujących oraz dzieł miłosierdzia, który odbędzie się w naszym kościele w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania dusz przed potępieniem wiecznym w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. We wtorek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 7. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30 i 10.00, a wieczorem o 17.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta przy kościele OO Franciszkanów i następnie procesja do kościoła Chrystusa Króla. Nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godz. 11.30. Wspólne wyjście procesji z naszego kościoła na Mszę św. do OO Franciszkanów o godz. 9.15. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tej Uroczystości.
 8. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
 10. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 11. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po sumie.
 12. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Przy wyjściu z kościoła obok figurek wyłożone są prymicyjne, pamiątkowe obrazki naszego rodaka, ks. Tomasza Zarzyckiego które można zabrać na pamiątkę.
 15. Ruch Światło – Życie i Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na „Wieczór Uwielbienia” na placu zamkowym w Sanoku. Początek o godz. 19.30. Więcej informacji na plakacie.
 16. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 37 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Zapisać się jeszcze można u przewodnika grupy św. Andrzeja Boboli – ks. Tomasza Podolaka wikariusza w sanockiej Farze. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, które zachęcamy aby wypełnić i wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie..
 17. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku informuje, że spotkanie rodziców uczniów klas I-szych zapisanych do szkoły na rok szkolny 2017/2018 odbędzie się 13.VI.br. w sali teatralnej o godz. 17.00.
 18. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 4. 06. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, litania do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych, a o 00 Msza święta.
 2. Dziś za pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca czerwca. Materiały są bezpłatne.
 4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 5. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższy piątek Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Rekolekcyjnym w Zboiskach. Przewodniczyć będzie Abp Metropolita Adam Szal. Początek o godz. 18.00.Więcej informacji w gablocie.
 9. W najbliższą sobotę mija 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Krośnie. Zapraszamy na uroczystości związane z tym wydarzeniem do Krosna w najbliższą sobotę. Więcej informacji w gablocie.
 10. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 11. Młodzież Gimnazjum Nr 3 w Sanoku i Szkolne Koło Caritas zapraszają na Koncert Uwielbienia z modlitwą w intencji wszystkich potrzebujących oraz dzieł miłosierdzia, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.
 12. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 13. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku zaprasza na debatę społeczną, która odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w najbliższy piątek. Więcej informacji w gablocie.
 14. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28. 05. 2017

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego oraz przed święceniami kapłańskimi naszego diakona Tomasza, a o 00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 3. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie wśród nich naszego rodaka: diakona Tomasza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając dla niego potrzebne łaski.
 4. W środę zakończenie nabożeństw majowych; w czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. W piątek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Józef Michalik konsekrowany na biskupa osobiście przez św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.
 10. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 11. Serdeczne podziękowanie w imieniu Księdza Biskupa z Wysp Zielonego Przylądka za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na kleryka studiującego w Portugalii. Zebrano 6 475 zł; 10 funtów, 5 dolarów kanadyjskich i 4 euro. „Bóg zapłać”.
 12. Parafia Przemienienia Pańskiego już po raz XV organizuje Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej. zapraszając do wzięcia udziału w festiwalu zarówno solistów, jak i zespoły, w tym działające przy parafiach. Wiek uczestników zawiera się w przedziale od przedszkola do ukończenia szkoły średniej. Zgłoszenia w kancelarii parafii farnej lub przez Internet. Więcej informacji w gablocie.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

VI Niedziela Wielkanocy 21. 05. 2017

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy w naszej archidiecezji.
 3. W dzisiejszą niedzielę, jak zapowiadaliśmy, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prośba o zrozumienie i ofiarność.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jednocześnie w czwartek rozpoczynamy w naszej parafii Nowennę przed święceniami kapłańskimi naszego rodaka – diakona Tomasza Zarzyckiego.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. W najbliższą niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 11. Fundacja Ochrony Zdrowia oraz Dyrekcja Szpitala gorąco i serdecznie dziękuje za ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła 3 tygodnie temu. Zebrano 2674,00 zł.
 12. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku informuje, że od 16 maja rozpoczął się proces formowania batalionu Obrony Terytorialnej w Sanoku. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej WKU
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

V Niedziela Wielkanocy 14. 05. 2017

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej księdza biskupa Ildo z Wysp Zielonego Przylądka, który będąc na uroczystościach w Fatimie chce osobiście podziękować za misyjną adopcję dzieci oraz wsparcie dla kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Jednocześnie w niedzielę będzie zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na ten cel w tym kwartale. Prośba o zrozumienie i ofiarność.
 6. Arcybractwo Honorowej Straży N.S.P.J. zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 17.VI. br. Wyjazd w sobotę o godz. 2-iej rano z parkingu przy budynku Caritas, a powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Zapisy wraz z wpłatą u pani Bogumiły Skórka.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

IV Niedziela Wielkanocy 7. 05. 2017

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe, litania loretańska i zmiana tajemnic różańcowych, a o 00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Dzisiaj o godz. 18.30 na Sanockim Rynku odbędzie się „Koncert Papieski” ku czci św. Jana Pawła II – honorowego obywatela miasta Sanoka na który serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakacie.
 6. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 7. Jutro Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 8. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. Spotkanie Bractwa Ratowania dusz przed potępieniem wiecznym we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 11. Młodzież klas I-szych gimnazjum zapraszamy w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe, a po niej spotkanie w salce katechetycznej.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W najbliższy piątek „Wieczór Miłosierdzia” w ośrodku Caritas w Zboiskach. Rozpocznie się koncertem w wykonaniu naszego chóru im. Św. Cecylii o godz. 18.30. Więcej informacji w gablocie.
 14. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 15. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zawiadamia, że w dniu 3 czerwca 2017 r. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, otrzymają święcenia kapłańskie diakoni, wśród których znajduje się również nasz parafianin – diakon Tomasz Zarzycki. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny lub Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 16. Spotkania w ramach nauk przedmałżeńskich odbędą się w Kaplicy pw. św. Maksymiliana w Sanoku. Początek jutro o 18.45
 17. 13 maja /w sobotę/ w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej ks. Wiesława Siwca. Msza Św. o godz. 16.00. pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 18. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 19. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

III Niedziela Wielkanocy 30. 04. 2017

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczyste Nieszpory, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja. Materiały są bezpłatne.
 3. W ramach corocznej akcji społecznej „Ziemia Sanocka dla Szpitala” w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na ten cel. Planowane są prace remontowe na Oddziale Chirurgii i Oddziale Wewnętrznym oraz zakup nowej aparatury medycznej USG. Więcej informacji w gablocie.
 4. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 5. Jutro (1.V) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególna zachęta do uczestnictwa dzieci i młodzieży.
 6. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 7. W środę (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 8. Próba dla dzieci przed I Komunią św. w czwartek o godz. 16.00.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po mszy św. i nabożeństwie
 13. W niedzielę za tydzień (7.V) w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, rodziców i najbliższych w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 14. Ze względu na dni wolne od pracy – kontener na makulaturę w tym miesiącu będzie wyjątkowo podstawiony w następny poniedziałek i wtorek.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

2 Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego 23. 04. 2017

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 3. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w czasie której będziemy modlić się w intencjach złożonych na kartach przy ołtarzu. Następnie zapraszamy na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 4. Msza św. wieczorna dzisiaj o 17.00.
 5. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.- Patrona Polski
 6. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej.
 7. Jutro Uroczystość św. Wojciecha
 8. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej jutro po Mszy św.
 9. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 10. Próby dla dzieci przed I Komunią św. we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.00.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na „Wieczór Miłosierdzia” do Zboisk w najbliższy piątek od godz. 17.30. Więcej informacji na plakatach.
 13. W ramach corocznej akcji społecznej „Ziemia Sanocka dla Szpitala” w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na ten cel. Planowane są prace remontowe na Oddziale Chirurgii i Oddziale Wewnętrznym oraz zakup nowej aparatury medycznej USG. Więcej informacji w gablocie.
 14. W najbliższą sobotę XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców naszej Archidiecezji w Przemyślu. Zachęcamy do uczestnictwa. Więcej informacji w gablocie.
 15. Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii organizuje w dniu 6 czerwca tj. wtorek, pielgrzymkę do Zakopanego – Krzeptówki na Uroczystość Ponowienia Aktu Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Więcej informacji w gablocie.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek Wielkanocny

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 3. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 7. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.
 8. Plan adoracji grup modlitewnych oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 9. Jednocześnie tak, jak już było wspomniane przynieśmy wypisane na kartkach to co chcemy oddać Chrystusowi /cierpienia, krzyże/ za co przeprosić oraz to co obiecujemy i postanawiamy dziękując za wielką Miłość Miłosierną. Karteczki są wystawione w przedsionku obok figurek, a wypełnione składamy w czasie adoracji w specjalnie przygotowanym miejscu. W tych intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia w najbliższą niedzielę.
 10. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 11. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 12. W najbliższą niedzielę kolejny, świąteczny numer naszej gazety parafialnej.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 9. 04. 2107

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru na godz. 14.00. Dojazd we własnym zakresie.
 3. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.00.
 4. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30, dla starszych w Wielki Piątek o godz. 9.00 oraz o 21.00.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy można składać do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku w kościele.
 7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 8. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 9. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 10. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem – o godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 23.00. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 12. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 13. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
 14. Plan adoracji na całe Triduum wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
 15. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny.
 16. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 23.00.
 17. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
 18. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i o 8.30. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 19. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ziemi Sanockiej organizuje Drogę Krzyżową po Górach Słonnych w najbliższą środę. Więcej informacji na plakacie.
 21. Burmistrz Miasta Sanoka, Sanockie Parafie oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej z udziałem ks. bpa Stanisława Jamrozka, zapraszają na śniadanie wielkanocne dla mieszkańców Sanoka w Wielką Sobotę o godz. 12.30 na sanockim Rynku. Więcej informacji na plakacie.
 22. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

V Niedziela Wielkiego Postu 2. 04. 2017

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca kwietnia. Materiały są bezpłatne.
 3. Dzisiaj – drugi dzień miesiąca, 12 rocznica śmierci Jana Pawła II, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek po Mszy św.
 5. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci w środę, ale odbędzie się ona w ramach rekolekcji szkolnych w piątek o godz. 10.15.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Ponieważ w sobotę będzie nasza wielkopostna spowiedź parafialna prosimy, aby we czwartek i piątek przystąpili tylko ci, którzy obchodzą I piątki miesiąca. Spowiedź we czwartek od 16.30, a piątek od 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy piątek tradycyjnie Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej, tj. ok. 17.30, ulicami naszej parafii na którą zapraszamy również młodzież. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 10. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru w najbliższą niedzielę na godz. 14,00. Dojazd we własnym zakresie.
 11. W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna – od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00). Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem. Odwiedzimy ich w sobotę od godz. 9-ej.
 12. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św. W Niedzielę Palmową w czasie Mszy św. o godz. 11.30 nasz chór parafialny im. św. Cecylii odśpiewa „Pasję”.
 13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 14. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 15. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 16. Komunikaty: Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 ogłasza zapisy dzieci urodzonych w 2010 r. do klasy I-ej na rok szkolny 2017/2018. Jednocześnie będą trwać zapisy do Oddziału Przedszkolnego. Zapisu należy dokonać osobiście w sekretariacie szkoły w dniach od 3 do 14 kwietnia br. Komunikat jest wywieszony w gablocie.
 17. Sanocki Dom Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę na Koncert Wielkopostny w wykonaniu zespołu Kapela Polonica z Łodzi o godz. 18.00.
 18. Organizatorzy Bieszczadzkiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji w gablocie.
 19. W gablocie znajduje się również komunikat Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odnośnie wypalania traw.
 20. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Również ‘Bóg zapłać” za ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii zbierane w ubiegłą niedzielę. Zebrano 3 679 zł.
 22. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

IV Niedziela Wielkiego Postu 26. 03. 2017

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę, jak zapowiadaliśmy, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają do puszek ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prośba o zrozumienie i ofiarność.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej jutro po Mszy św. wieczornej.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.
 7. W niedzielę 2.IV – drugi dzień miesiąca, 12 rocznica śmierci Jana Pawła II, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 9. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 10. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Drogę Krzyżową Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.15 ulicami Śródmieścia.
 11. Od 1-go kwietnia rozpoczyna działalność świetlica środowiskowa w budynku przy parafii Przemienienia Pańskiego, prowadzona przez Caritas Archidiecezji. Więcej informacji w gablocie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Serdeczne podziękowanie wszystkim, szczególnie przedstawicielom Rady Parafialnej za pracę w środę i czwartek przy porządkowaniu wiosennym terenu parafialnego. „Bóg zapłać”.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

III Niedziela Wielkiego Postu 19. 03. 2017

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej parafialnej gazety za dobrowolną ofiarą.
 3. Ponieważ niedziele Wielkiego Postu nie dopuszczają obchodów żadnych świąt, jutro przeniesiona z dnia dzisiejszego Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Jest to dzień szczególnej modlitwy za ojców.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem, w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież klas II-ich gimnazjum w środę na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej spotkanie w salce.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wyjeżdzających na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą sobotę – 25 marca wypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Wydarzenia minionego roku pokazały, że walka o nienarodzone życie wciąż trwa i potrzeba ogromnej mobilizacji wielu serc i sumień, aby w naszym kraju niewinne życie już nigdy nie było zagrożone. Dlatego wszystkich parafian, dla których życie jest świętością, zapraszamy w najbliższą sobotę do kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku na Mszę św. o godz. 16.00, sprawowaną przez kapłanów sanockich parafii. Modlić się będziemy o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Po Mszy św. udamy się w modlitewnej procesji do kościoła Ojców Franciszkanów, gdzie będzie zakończenie. Niech nasz udział stanie się świadectwem wyznawanych wartości.
 9. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszym kościele Msze św. o 6.20, 10.00 i o 17.00. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie –przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzach bocznych z przodu kościoła. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i w sobotę w czasie Mszy św. będą one złożone.
 10. W najbliższą niedzielę, jak zapowiadaliśmy raz na kwartał, zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prośba o zrozumienie i ofiarność.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 12. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. Na spotkaniu Rady Parafialnej w minionym tygodniu podjęto decyzje dotyczące kolejnych prac w naszej parafii. W tym roku chcemy zakonserwować oraz odnowić ołtarz i figurę Matki Bożej Fatimskiej z okazji 100-lecia objawień. Także zaimpregnować kamień na fundamentach kościoła.
 14. Odnośnie wpłat na prace, tak jak przyjęliśmy w ubiegłych latach, że każda rodzina zobowiązuje się w miarę możliwości złożyć ofiarę 20 zł miesięcznie. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie i ofiarność. Ofiarę jak zawsze składamy w dowolną niedzielę miesiąca na tacę w kościele w podpisanej kopercie. Można złożyć jednorazowo za kilka miesięcy. Wszystkie wpłaty są na bieżąco odnotowywane. Jest możliwość wpłat za pośrednictwem banku. Numer konta znajduje się w gablocie w przedsionku kościoła, a także na stronie internetowej parafii.
 15. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

II Niedziela Wielkiego Postu 12. 03. 2017

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem, w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Spotkanie „Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego” we wtorek po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym. Zapraszamy również chętnych.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższy czwartek Ksiądz Arcybiskup Metropolita Adam Szal czasie Mszy św. o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 7. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania zapraszamy w jutro, we wtorek i środę na Msze św. o godz. 17.00, a następnie na specjalne spotkania przygotowujące do tego wydarzenia. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy piątek po Mszy św. i Drodze Krzyżowej, tj. ok. 18.00.
 10. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 11. Na stoliku z gazetami wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przynosimy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 12. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 13. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 14. Od najbliższego piątku do niedzieli w Miejscu Piastowym odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Więcej informacji w gablocie oraz na ulotkach przy figurach w przedsionku kościoła.
 15. Organizowana jest ekstremalna Droga Krzyżowa, więcej informacji w gablocie.
 16. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

I Niedziela Wielkiego Postu 5. 03. 2017

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do licznego udziału. Następnie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Trwają nasze rekolekcje parafialne. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą więcej usłyszeć na temat Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Szczególnie zapraszamy młodzież pracującą i wszystkich należących do grup modlitewnych i apostolskich.
 4. Jutro wieczorem o 00 – Msza św. z kazaniem ogólnym, a po Mszy św. spotkanie dla małżonków, rodziców i wychowawców.
 5. We wtorek o godz. 00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz o 17.00 z kazaniem ogólnym i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 6. W środę 8.III modlimy się w intencji kobiet.
 7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 8. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem, w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Książeczki dla dzieci klas III-ich, które przygotowują się do I Komunii św. będą rozdane w następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz.. 10.00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 11. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 12. Na ołtarzach bocznych wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przynosimy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 13. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Ustrzykach Dolnych , w dniach 7 – 9 kwietnia. Zapisy w zakrystii do dzisiaj. Więcej informacji u ks. Michała.
 14. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 15. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 16. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

VIII Niedziela Zwykła 26. 02. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca marca. Materiały są bezpłatne.
 4. W środę (1.III) przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 15.00, a także o 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież, szczególnie gimnazjalną.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 6. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 7. Rodziców uczniów klas III gimnazjum przystępujących w tym roku do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w Środę Popielcową po Mszy św. wieczornej.
 8. W czwartek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa wraz z adoracją Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 16.00.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 13. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i Drodze Krzyżowej.
 14. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
 15. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 16. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.
 17. W zakrystii są do pobrania deklaracje do misyjnej adopcji serca dzieci z Wysp Zielonego Przylądka.
 18. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Ustrzykach Dolnych , w dniach 7 – 9 kwietnia. Zapisy w zakrystii do 5.III. Więcej informacji u ks. Michała.
 19. Ministranci i lektorzy naszej parafii organizują akcję „zbiórka złomu”. Od poniedziałku, przez najbliższy tydzień będzie podstawiony kontener obok starej plebanii, do którego będzie można składać złom. Prosimy, aby aluminium składać oddzielnie w workach obok kontenera. Jeśliby ktoś nie mógł dostarczyć złomu, prosimy o zgłoszenie, a ministranci odbiorą osobiście.
 20. Burmistrz Miasta Sanoka i Starosta Sanocki zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w najbliższą środę do kościoła Przemienienia Pańskiego. O godz. 18.00 koncert patriotyczny, a o 18.30 Msza św. Więcej informacji na plakacie.
 21. Organizacje Narodowe zapraszają na „V Sanocki Marsz Żołnierzy Wyklętych” w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie przy pomniku „Synów Ziemi Sanockiej” o godz. 16.30. Organizatorzy zachęcają do zabrania flag narodowych oraz zniczy.

VII Niedziela Zwykła  19. 02. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej „Nasza Rodzina” za dobrowolną ofiarą.
 3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy wszystkich, którzy w ramach „Misyjnej Adopcji Serca” wspierają dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka i w innych krajach misyjnych. Będzie możliwość oglądnięcia krótkich filmików oraz zdjęć przedstawiających sytuację i potrzeby tamtejszych rodzin; jednocześnie słowa wdzięczności wypowiedziane przez adoptowane dzieci i ich rodziców. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tym tematem. Spotkanie odbędzie się w budynku katechetycznym po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.00.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W środę Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o Ojcu Świętym.
 6. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy w najbliższy czwartek na Mszę św. o godz. 17.00, a następnie na spotkanie w salce katechetycznej.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W tym roku nasze wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu – 5 marca, tj. za dwa tygodnie.
 9. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

VI Niedziela Zwykła 12. 02. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, następnie o 17.00 Msza św.
 2. We wtorek 14.II święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich, którzy w ramach „Misyjnej Adopcji Serca” wspierają dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka i w innych krajach misyjnych. Będzie możliwość oglądnięcia krótkich filmików oraz zdjęć przedstawiających sytuację i potrzeby tamtejszych rodzin; jednocześnie słowa wdzięczności wypowiedziane przez adoptowane dzieci i ich rodziców. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tym tematem. Spotkanie odbędzie się w budynku katechetycznym po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.00.
 5. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 6. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

V Niedziela Zwykła 5. 02. 2017

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św.
 4. W sobotę (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Msza św. w intencji wszystkich chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 6. Od dzisiejszej niedzieli do piątku 10 lutego już po raz 12-ty Sanok będzie gościć Mistrzów i uczestników Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Szczegółowe informacje o karnetach oraz biletach dostępne w biurze Fundacji, na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższy wtorek w Przychodni Lekarskiej przy ul. Dworcowej 13 od godz. 8.00 odbędą się badania USG. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz w Przychodni. Badania są odpłatne.
 9. We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie.
 10. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

IV Niedziela Zwykła 29. 01. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 uroczyste Nieszpory, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lutego. Materiały są bezpłatne.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 4. We czwartek – 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 6.20, 10.00 i o 17.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa gromnic.
 5. Również we czwartek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy św. również poświęcenie gromnic. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. Jednocześnie 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka w czasie Mszy świętych w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 7. W piątek wspomnienie św. Błażeja – z tej okazji błogosławieństwo świec i jabłek zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 16.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. W niedzielę wspomnienie św. Agaty – w czasie Mszy świętych błogosławieństwo chleba, soli i wody.
 13. Burmistrz Miasta Sanoka, Starosta Sanocki i Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku zapraszają na Koncert Kolęd, który odbędzie się w kościele farnym dzisiaj tj. 01.2017r. o godz. 19:00. W koncercie wystąpią: „SOULIKI”, „SONORES” oraz „SOUL”
 14. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

III Niedziela Zwykła 22. 01. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabozeństwo, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W najbliższą niedzielę (29. 01. 2017 r.) o godz. 11.30 Msza św. i po niej spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Przemyskiej.
 5. Zbliża się XII Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”, które odbędzie się w dniach 5 – 10 lutego 2017 r. Będą wyjątkowe koncerty min. wystąpi Kayah & Royal String Quartet. Zaplanowano także dwa darmowe recitale organowe: 9 lutego o godz. 12.00 w sanockiej Farze oraz drugi tego samego dnia o godz. 17.30 w naszej parafii. Szczegółowe informacje na temat koncertów znajdują się w gablocie w przedsionku kościoła.
 6. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

II Niedziela Zwykła 15. 01. 2017

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru, solistów oraz Zespołu Smyczkowego „Con Amore”, na który zapraszamy.
 3. W środę 18 stycznia rozpoczyna się tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela Chrztu Pańskiego 8. 01. 2107

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na koncert w naszym kościele o godz. 16.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia i wspólnie pośpiewać kolędy. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych. O 17.00 Msza św.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej opłatek dla pielgrzymów do Łagiewnik.
 5. W niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru, solistów oraz Zespołu Smyczkowego „Con Amore”, na który zapraszamy.
 6. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w Uroczystość Objawienia Pańskiego w pierwszym Orszaku Trzech Króli.
 7. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

        Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej (od godz. 15.30)

Poniedziałek: ul. Robotnicza 23

Wtorek ul. Robotnicza blok 21

 • Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do wtorku; i w środę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 16.00

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki /Nowy Rok 2017/

 1. Dziękujemy ks. diakonowi Szczepanowi z dzisiejszą obecność i wygłoszone Słowo Boże. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Dzisiaj dzień modlitw o pokój na świecie.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca stycznia. Materiały są bezpłatne.
 4. Młodzież i dzieci z Oazy w dniu dzisiejszym będą kolędować w domach naszej parafii. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 5. Spotkanie Koła Przyjciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 6. Jutro – drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 7. W piątek 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli) Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00). Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. W tym dniu nie obowiązuje post.
 8. Tradycyjnie będzie możliwość nabycia kredy i kadzidła.
 9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, w najbliższy piątek, po raz pierwszy w Sanoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.30, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.45 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków i spotkania z Herodem na placu św. Michała, a następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd, oraz krótkie „Jasełka”. Na zakończenie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.
 10. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie – obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy o godzinach ustalonych z chorymi.
 13. Wojciech i ks. Michał do chorych ze względu na Orszak Trzech Króli pojadą od godz. 11.00.
 14. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w sobotę po Mszy św. wieczornej
 15. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
 16. W niedzielę za tydzień zapraszamy na koncert w naszym kościele o godz. 16.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia i wspólnie pośpiewać kolędy. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 17. Kontener na makulaturę w tym miesiącu będzie podstawiony w następnym tygodniu tj. 9 i 10 stycznia.

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej

( w dni powszednie od godz. 15.30, w sobotę od 9.00)

2 styczeń 2017 – poniedziałek

 • od godziny1530 – ul. Wolna 8A,10, Rzemieślnicza 6,13,15

3 styczeń 2017 – wtorek

 • od godziny 1530 – ul. Wolna 12
 • od godziny 1730 – ul. Wolna 46,48, Rzemieślnicza17

4 styczeń 2017 – środa

 • od godziny 1530 – ul. Rzemieślnicza 23,27, Robotnicza 5,9

5 styczeń 2017 – czwartek

 • od godziny 1530 – ul. Robotnicza13

7 styczeń 2017 – sobota

 • od godziny 900 – ul. Wilcza, Sowia, Rysia, Okrzei, Kluski, Wierzbowa, Nowa

Święto św. Szczepana

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Od jutra Msze św. poranne o 6.20.
 3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 4. W środę święto Świętych Młodzianków.
 5. W piątek święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o umocnienie miłości i wierności małżeńskiej oraz jedności w rodzinach.
 6. W sobotę (31.XII) zakończenie Roku Pańskiego 2016. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 7. W niedzielę 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w styczniu będzie w 2-gą niedzielę tj. 8 stycznia.
 9. Młodzież i dzieci z Oazy dzisiaj oraz w Nowy Rok będzie kolędować w domach naszej parafii.
 10. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2017 r. po raz pierwszy w Sanoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Są to największe uliczne rodzinne jasełka. Trzej królowie wędrują ze swymi orszakami: europejskim, afrykańskim i azjatyckim do szopki na Rynku. Każdy uczestnik otrzyma własną koronę i śpiewnik. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia, wyznając swoją wiarę. Z naszej parafii Zielony Orszak Azjatycki wyruszy o godz. 13.45. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. Przygotujmy odpowiednie stroje, jednak zwróćmy uwagę aby nie budzić przy tym wrażenia groteskowościNa trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków i spotkania z Herodem na placu św. Michała o godz. 14.30. Następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd, oraz krótkie „Jasełka” w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Na zakończenie odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy całe rodziny na to wspólne świętowanie. Śpiesząc uczcić Nowonarodzonego odkryjemy Prawdę, Dobro, Piękno i Miłość. Zapraszamy na Msze św. w godzinach przedpołudniowych lub po zakończeniu Orszaku.
 11. Na stoliku z gazetami znajdują się jeszcze świąteczne numery czasopism katolickich.

Uroczystość Bożego Narodzenia 2016

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro święto św. Szczepana – Msze św. tak jak w dniu dzisiejszym (00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej).
 3. Jutrzejsza składka mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMAUS, Seminarium Duchowne w Przemyślu oraz Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 4. Od wtorku Msze św. poranne o 6.20.
 5. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 6. W środę święto Świętych Młodzianków.
 7. W piątek święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o umocnienie miłości i wierności małżeńskiej oraz jedności w rodzinach.
 8. W sobotę (31.XII) zakończenie Roku Pańskiego 2016. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 9. W niedzielę 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w styczniu będzie w 2-gą niedzielę tj. 8 stycznia.
 11. Młodzież i dzieci z Oazy jutro oraz w Nowy Rok będzie kolędować w domach naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajdują się jeszcze świąteczne numery czasopism katolickich w cenach: „Niedziela” – 10 zł; „Gość Niedzielny” – 8 zł; ‘Źródło” – 4 zł; oraz bezpłatny dwumiesięcznik – „Miłujcie się”.
 13. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy  księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
 14. Ponieważ wiele zakładów w tych dniach nie pracuje oraz dzieci i młodzież nie idą do szkół dlatego od wtorku do piątku wizyta duszpasterska będzie również rano. Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii.

IV Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny, świąteczny numer naszej parafialnej gazety „Nasza Rodzina’. Oprócz artkułów adwentowo – świątecznych znajduje się w niej plan na wszystkie dni wizyty duszpasterskiej / kolędy/.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środę o godz. 17.00.
 4. Jutro w naszej parafii spowiedź adwentowa w godz. od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00).
 5. Chorych, którzy zostali zgłoszeni odwiedzimy jutro od godz. 9-ej.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Sobota jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 8. W sobotę Msza św. tylko rano o godz. 6.00.
 9. W noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 10. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 11. Dzisiaj w czasie Mszy św. o 10.00 już tradycyjnie harcerze przekażą /przekazali/ światło z Betlejem, które będzie można zabrać do naszych domów.
 12. W dzisiejszą niedziele przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny w cenie 2 zł. Będzie również możliwość nabycia jutro z okazji spowiedzi.
 13. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 14. Burmistrz Miasta Sanoka i Caritas Archidiecezji Przemyskiej zapraszają na Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka, w najbliższy piątek o godz. 12.30 na sanockim Rynku.
 15. Komitet Budowy Pomnika Archanioła Michała w Sanoku dziękuje za ofiary złożone na ten cel w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła. Zebrano 2 805,00 zł.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

III Niedziela Adwentu 11. 12. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii, którą poprowadzi Honorowa Straż N.S.P.J., a o 17.00 Msza św.
 2. Po kilku latach pomnik Michała Archanioła, patrona naszego miasta wchodzi w końcowy etap. Jego wysokość będzie wynosić 3,5 metra i posadowiony będzie na placu św. Michała Archanioła. Projekt w pomniejszeniu możemy zobaczyć na stoliku tutaj przy ołtarzu. W innych parafiach sanockich były już przeprowadzone zbiórki na ten cel, natomiast w naszej taka zbiórka ofiar do puszek jest w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent,
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Młodzież klas II gimnazjum zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 17.00, a następnie na spotkanie w budynku katechetycznym.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Od soboty 17.XII przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 8. Parafialna spowiedź adwentowa w następny poniedziałek.
 9. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do soboty wieczorem. Odwiedzimy ich w następny poniedziałek od godz. 9-ej.
 10. W następną niedzielę kolejny, świąteczny numer gazety parafialnej „ Nasza Rodzina” .Młodzież oazowa w następną niedzielę już tradycyjnie będzie rozprowadzać w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 11. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł.
 12. Starosta Sanocki zaprasza na VI Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim w Skansenie w następną niedzielę od godz. 11.00. Więcej informacji w gablocie.
 13. Już dziś zapraszamy na „Pierwszy Sanocki Pochód Trzech Króli” w dniu 6 stycznia. Więcej informacji podamy w kolejne niedziele.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

II Niedziela Adwentu 4. 12. 2016

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dziś dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie – w tej intencji łączymy nasze modlitwy, a zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, dlatego po Mszy św. wieczornej św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w kościele do grzecznych dzieci oraz z grup parafialnych.
 6. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły podstawowej Nr 3 w Sanoku zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się w najbliższy piątek 9.XII. o godz. 17.00 w szkole. Celem jest zbiórka pieniędzy na chorego na nowotwór ucznia klasy I-szej naszej szkoły.
 7. W czwartek 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Godzina Łaski dla świata od 12.00 – 13.00.
 8. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00, a następnie na spotkanie w budynku katechetycznym.
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 10. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent,
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 dzieci które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
 13. Jeszcze raz serdeczne podziękowanie Wszystkim za ofiary złożone z okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Zostało zebrane 23 836 zł. i 5 euro. Ofiary przeznaczone są na spłatę długu za renowację fundamentów kościoła i obłożenie kamieniem.
 14. Po kilku latach pomnik Michała Archanioła, patrona naszego miasta wchodzi w końcowy etap. Jego wysokość będzie wynosić 3,5 metra i posadowiony będzie na placu św. Michała Archanioła. Projekt w pomniejszeniu możemy zobaczyć na stoliku tutaj przy ołtarzu. W innych parafiach sanockich były już przeprowadzone zbiórki na ten cel, natomiast w naszej taka zbiórka ofiar do puszek będzie w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła.
 15. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł.
 16. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

I Niedziela Adwentu 27. 11. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 2. Obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca grudnia.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej „Nasza Rodzina”.
 4. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20. Wszystkie dzieci zapraszamy z lampionami na Msze roratnie rano. Na te Msze święte  przygotowany jest wyjątkowy program z rozważaniami o Matce Bożej Częstochowskiej z okazji jubileuszu koronacji. Natomiast dzieci, które nie będą mogły przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent,
 5. We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Modlimy się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w poniedziałek 19 grudnia.
 8. Do chorych z Najświętszym sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W piątek – drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 11. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie do grona ministrantów kandydatów oraz lektorów i ich błogosławieństwo.
 12. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 13. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 14. W imieniu duszpasterzy oraz przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, dziękujemy wszystkim za życzliwość i serdeczne przyjęcie podczas wręczania opłatków wigilijnych. W tym tygodniu zostaną podliczone, złożone z tej okazji ofiary i w następną niedzielę zostanie to podane do wiadomości. Gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatki, można je nabyć w zakrystii.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

Uroczystość Chrystusa Króla 20.11. 2016

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zostanie odmówiony Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Został on uroczyście wypowiedziany wczoraj, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a dzisiaj we wszystkich polskich parafiach. 
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać podpisy pod inicjatywą Mama, Tata i Dzieci. Jest to Europejska Inicjatywa Obywatelska służąca obronie tożsamości Małżeństwa i Rodziny. Celem inicjatywy jest zebranie do 10 grudnia br. jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie Unii Europejskiej małżeństwo będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny. Projekt zawiera gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania tej inicjatywy. Prosimy poważnie i odpowiedzialnie potraktować tę inicjatywę. Potrzebny jest osobisty numer PESEL.
 3. W dniu dzisiejszym o 16.30 nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 4. W najbliższy wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz naszego chóru parafialnego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na koncert chórów i zespołów parafii sanockich, który odbędzie się po Mszy św. wieczornej tj. o godz. 18.00 w naszym kościele.
 5. W najbliższy wtorek, po Mszy świętej wieczornej tj. o 17.30 w naszym kościele odbędzie się Koncert Organowy z okazji św. Cecylii w wykonaniu młodych organistów – uczniów sanockiej szkoły muzycznej. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej w najbliższy wtorek po Mszy św. i koncercie.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będą (zostały) poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak w poprzednich latach, będą one roznoszone do rodzin naszej parafii przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz grup modlitewnych, którzy otrzymają specjalne pismo z pieczątką parafii.

Plan roznoszenia opłatków

/24 – 26XI.2016 r./

 • Czwartek /24.XI/ godz. 14.00 Stróże Wielkie, natomiast od godz. 16.00 wszystkie bloki oraz domy prywatne przy ul. Stróżowskiej, z wyjątkiem bloków 20a, 20b, 38 i 40; a także Wspólna, Wiosenna, Jesienna i Działkowa
 • Piątek /25.XI/ od godz. 16.00 bloki przy ul. Wolnej (z wyjątkiem bloków 46 i 48) i domy prywatne; bloki i domy prywatne                     przy ul. Rzemieślniczej i Topolowej oraz przy ul. Stróżowskiej 20a, 20b, 38 i 40; ul. Kołłątaja i Leśna a także ul. Nowa; ul. Lipińskiego                od Autosanu w kierunku Zagórza  (strona prawa) i ulice Stawowa, Lipowa, Cmentarna; oraz ul. Robotnicza – domy prywatne od początku do numeru 50.
 • Sobota /26.XI/ od 9.30 ul. Lipińskiego od rampy do Autosanu wraz z blokami 118,120,122,124 oraz od Autosanu do końca (strona lewa) i ulice boczne; ul. Robotnicza – bloki oraz domy prywatne od 52   do 110; ul. Lwowska, Reja, Reymonta, Dworcowa; Wilcza, Sowia, Rysia; Wierzbowa, Okrzei, Kluski; Wolna 46 i 48, Łany, Porcelanowa, Ceramiczna, Karpacka oraz Jasińskiego, Wichrowa, Kilińskiego, Zagumna, Słoneczna, Stolarska, Szklana, Kasprzaka i Wołka.
 1. Plan roznoszenia opłatków jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Ofiary złożone z tej okazji, zostaną odnotowane przez przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, i będą przeznaczone na spłatę długu za renowację fundamentów kościoła i obłożenie kamieniem. Gorąca prośba o życzliwe przyjęcie roznoszących opłatki.
 2. Jedocześnie serdeczne podziękowanie roznoszącym opłatki wigilijne oraz przypomnienie, że osoby te będą roznosiły opłatki bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Niech Bóg wynagrodzi ten trud i poświęcenie na rzecz Parafii.
 3. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 4. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

XXXIII Niedziela Zwykła 13. 11. 2016

 1. Dzisiaj o godz. o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy modlitewnie i materialnie chrześcijan w Iraku. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel. Również informacja o możliwości wsparcia SMS-ami na plakacie w gablocie.
 3. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza nasze parafialne kalendarze, za dobrowolną ofiarą.
 4. W następnym roku będziemy obchodzić dwie ważne rocznice: 100-lecie objawień Fatimskich oraz 100-lecie założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana Kolbe. W duchu dobrego przygotowania do tych Jubileuszy, każdego 16-tego dnia miesiąca do października następnego roku pół godziny przed Mszą św. wieczorną będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej z Księdzem Opiekunem. Już w najbliższą środę zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 16.30.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie wypominkowym tj. ok. 17.50 odbędzie się spotkanie, w budynku katechetycznym, grup parafialnych oraz chętnych osób, które pomogą w tradycyjnym roznoszeniu opłatków wigilijnych na terenie naszej parafii.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w najbliższy piątek na godz. 18.00
 8. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Trwa Nowennaprzed Jubileuszowym „Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br. w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach. Jest to wydarzenie wielkiej wagi duszpasterskiej skierowane do każdego z nas, ludzi ochrzczonych. Bardzo serdecznie zapraszamy, aby każdego dnia był ktoś z rodziny, z domu, na wieczornej Mszy świętej i nowennie.
 9. W najbliższą niedzielę już tradycyjnie będziemy gościć Ojców Oblatów z Zahutynia, którzy będą rozprowadzać kalendarze z przeznaczeniem ofiar na misje.
 10. We wtorek w następnym tygodniu tj. 22 XI przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz Patronki naszego Chóru. W związku z tym w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Chórów i Muzyków sanockich, a o 18.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Sanockich Chórów i Zespołów Muzycznych.  W programie utwory muzyki religijnej i liturgicznej. Zapraszamy do licznego udziału.
 11. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku składa podziękowanie Ofiarodawcom za wsparcie finansowe złożone na sanockich cmentarzach. Zostało zebranych 13 814,60 zł.
 12. Stowarzyszenie „Amazonki” w Brzozowie zaprasza na warsztaty które odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 11.00 w auli Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Więcej informacji w gablocie.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. W następną niedzielę będziemy zbierać podpisy pod inicjatywą Mama, Tata i Dzieci. Jest to Europejska Inicjatywa Obywatelska służąca obronie tożsamości Małżeństwa i Rodziny. Celem inicjatywy jest zebranie do 10 grudnia 2016 roku jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie Unii Europejskiej małżeństwo będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny. Projekt zawiera gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania, a także włączenia się w zbieranie podpisów na papierze i w Internecie przez stronę mamatataidzieci.pl. Prosimy poważnie i odpowiedzialnie potraktować tę inicjatywę. Potrzebny będzie osobisty numer PESEL.

XXXII Niedziela Zwykła 6. 11. 2016

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 różaniec i nabożeństwo wypominkowe oraz zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 3. W dzisiejszą niedzielę młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza nasze parafialne kalendarze, za dobrowolną ofiarą, a dochód przeznaczony będzie na wyjazd naszej młodzieży na rekolekcje zimowe.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Dzień szczególnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Zapraszamy na Miejskie Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele Przemienienia Pańskiego. Więcej informacji w gablocie.
 7. Arcybiskup na piątek udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Wypominki za zmarłych będą odczytywane według list wywieszonych w przedsionku kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej i będziemy się modlić w ich intencjach codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz.. 16.15. Jednocześnie w każdy piątek listopada o godz. 6.20 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu.
 10. W najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się o godz. 16.00. Przewodniczyć będzie ks. abp Adam Szal. Więcej informacji na plakatach.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego składa podziękowanie za ofiary złożone na sanockich cmentarzach. Zostało zebranych 8 967,80 zł.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Serdeczne podziękowanie za pracę przy grabaniu liści wokół kościoła w ostatni poniedziałek.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”. Jednocześnie przypominamy, że cena „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” wynosi 5 zł, natomiast „Źródła” – 4 zł; stąd prośba by uiszczać zapłatę zgodnie z sumieniem.

XXXI Niedziela zwykła 30. 10. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 14.00, Mszą św. w naszym kościele, rozpocznie się Orszak ze Świętymi. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych, jednym słowem wszystkich na to wydarzenie wiary, poprzez które chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i z różańcem w ręku przejść ulicami naszego miasta prosząc, aby nikt z nas życia nie przegrał. Zachęcamy rodziców, aby pomagali dzieciom i młodzieży przygotować stroje oraz atrybuty wybranego świętego.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca listopada. Materiały są bezpłatne.
 3. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych.
 4. Jutro od godz. 17.00 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 5. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem tak jak w niedzielę (o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30). Nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko o godz. 14.00 Liturgia Słowa i procesja żałobna oraz nabożeństwo za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. o 17.00.
 6. Tradycyjna zbiórka do puszek przy wejściu na cmentarz w Uroczystość Wszystkich przeznaczona będzie na Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku.
 7. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna w kościele z modlitwą za zmarłych
 8. Również w środę drugi dzień miesiąca; zapraszamy przez okres zimowy o godzinę wcześniej tj. o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 9. Młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższy czwartek na Msze św. oraz nabożeństwo godz. 17.00, oraz spotkanie w salce.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W najbliższą niedzielę młodzież z Ruchu Światło – Życie będzie rozprowadzać nasze parafialne kalendarze, z których dochód przeznaczony będzie na wyjazd naszej młodzieży na rekolekcje zimowe.
 14. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 15. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 16. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust jest cząstkowy.
 17. Ksiądz Proboszcz wraz z parafianami z Górzanki składają serdeczne podziękowania za złożone ofiary w ostatnią niedzielę na pomoc tamtejszej wspólnocie wiernych. Zebrano 5 502 zł. Jednocześnie ks. proboszcz z Górzanki prosił ogłosić, że 1.XI o godz. 8.00 odprawi Mszę św. za zmarłych z rodzin ofiarodawców, a 20.XI w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 11.00 odprawi Mszę św. za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny oraz całą naszą parafię.
 18. W dniach od 18 do 20 XI w Lipniku k/Łańcuta organizowane są „Spotkania Małżeńskie”. Więcej informacji oraz numer telefonu na plakatach.
 19. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Serdeczne podziękowanie mężczyznom, którzy zsypali kostkę piaskiem wokół kościoła.
 20. Jednocześnie zapraszamy jutro na godz. 9.00 wszystkich chętnych do grabania liści wokół kościoła.
 21. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

XXX Niedziela zwykła 23. 10. 2016

 1. Dziękujemy ks. Piotrowi Bartnikowi – proboszczowi z Górzanki za wygłoszone Słowo Boże; przy wyjściu z kościoła dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc tamtejszej wspólnocie wiernych.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 3. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 5. W czwartek po Mszy św. i nabożeństwie zapraszamy starszych wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii oraz zelatorów wszystkich Róż Różańcowych na spotkanie w budynku katechetycznym.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 8. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00, Mszą św. w naszym kościele, rozpocznie się Sanocka Procesja Świętości pod hasłem: „Ze świętymi w życie”. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych, jednym słowem wszystkich na to wydarzenie wiary, poprzez które chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i z różańcem w ręku przejść ulicami naszego miasta prosząc, aby nikt z nas życia nie przegrał. Zachęcamy rodziców, aby pomagali dzieciom i młodzieży przygotować stroje oraz atrybuty wybranego świętego. W Procesji Świętości nie może zabraknąć także feretronów, figur lub obrazów świętego naszego patrona lub naszych ulubionych świętych. Szczegóły nabożeństwa znajdują się w artykule w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Tę formę modlitwy popiera papież Franciszek, który zachęca katolików do dawania świadectwa swojej wierze.
 9. W dzisiejszą niedzielę (tj. 23.X), po Mszy świętej o godz. 12:30 – w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, odbędzie się okolicznościowy Koncert Organowy w wykonaniu młodych organistów – uczniów sanockiej szkoły muzycznej. Będzie to wydarzenie inaugurujące Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym mieście. Organizatorzy zapraszają wszystkich melomanów i miłośników muzyki organowej na to interesujące wydarzenie muzyczne.
 10. W parafii Chrystusa Króla w Sanoku od najbliższego piątku do niedzieli będziemy przeżywać Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Góry Objawień w Gargano we Włoszech. Szczegółowy program nawiedzenia na plakacie w gablocie.
 11. Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Sanoku zaprasza na Koncert pieśni nabożnych ze Śpiewnika Pelplińskiego w kościele OO. Franciszkanów w najbliższą niedzielę o godz. 17.00.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

XXIX Niedziela zwykła 16. 10. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej „Nasza Rodzina” za dobrowolną ofiarą.
 3. We wtorek (18.X) święto św. Łukasza z tej okazji pamiętamy w modlitwie i życzeniach o naszym ks. Łukaszu oraz modlimy się w intencji służby zdrowia.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W środę wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika – modlimy się w intencji ludzi pracy oraz za bezrobotnych.
 6. Rodziców uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek po Mszy św. i nabożeństwie, tj. o godz. 18.00.
 7. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 10. Rodzina Kuby Pietrasz, na którego leczenie była zbierana składka 2 tygodnie temu składa wszystkim serdeczne podziękowanie za zrozumienie, otwarte serce i złożone ofiary. Zebrano 5 047,20 zł.
 11. Radni naszej Dzielnicy zwracają się z prośbą o wzięcie udziału w głosowaniu nad Projektem Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Strefa aktywnego wypoczynku – siłownia zewnętrzna”. Głosowanie trwa od 13 do 19 października. Można głosować drogą elektroniczną; w Sali Herbowej Urzędu Miasta w godzinach od 7.30 do 15.30; oraz w siedzibie Rady Dzielnicy Posada przy ul. Lipińskiego 51, tj. w budynku firmy ELBO obok kościoła w godz. Od 15.00 do 17.00. Więcej informacji w gablocie.
 12. W następną niedzielę, na prośbę przewodników bieszczadzkich będziemy gościć księdza Piotra Bartnika proboszcza z Górzanki, a przy wyjściu z kościoła dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc tamtejszej wspólnocie wiernych.
 13. W najbliższą niedzielę (tj. 23.X), po Mszy świętej o godz. 12:30 – w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, odbędzie się okolicznościowy Koncert Organowy w wykonaniu młodych organistów – uczniów sanockiej szkoły muzycznej. Będzie to wydarzenie inaugurujące Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym mieście. Organizatorzy zapraszają wszystkich melomanów i miłośników muzyki organowej na to interesujące wydarzenie muzyczne.
 14. Rycerstwo Niepokalanej i Róża św. s. Faustyny organizuje w dniu 19.XI. br. pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Więcej informacji w gablocie.
 15. Jacek Michno organizuje pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła, w dniach 20-29.01.2017 r. Więcej informacji u ks. Jacka lub w zakrystii.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

XXVIII Niedziela zwykła 9. 10. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych, którą poprowadzi Grupa Biblijna, następnie o 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy „Dzień Papieski” którego celem jest lepsze poznanie nauczania św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Żywy Pomnik św. Jana Pawła II, jak słyszeliśmy w Liście polskich biskupów w ubiegłą niedzielę. Ze swej strony dziękujemy za wsparcie i zrozumienie dla tak szczytnej idei.
 3. Rodziców uczniów klas I i II gimnazjum zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w najbliższą środę po Mszy św. i nabożeństwie, tj. o godz. 18.00.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 5. W czwartek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek Dzień Edukacji Narodowej – w modlitwach pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższy piątek o godz. 16.00 na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego współmałżonka. Zapraszamy.
 9. Również w najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się o godz. 17.15.
 10. Na sobotę, 15 października, zapraszamy wszystkich do kościoła na godzinę 17.00, na nabożeństwo Wielkiej Pokuty Narodowej i Osobistej. O godzinie 17.00 będzie Msza święta oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja Pana Jezusa w zupełnej ciszy i skupieniu. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie choćby chwilę czasu, aby osobiście przyjść do Jezusa i przeprosić Go za swoje grzechy. Adoracja trwać będzie do godziny 21.00.
 11. Organizowany jest również wyjazd w tym dniu na modlitewne przebłaganie w Częstochowie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do środy. Więcej informacji na plakacie.
 12. W następną niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 13. Parafia Przemienienia Pańskiego zaprasza na cykl katechez dla dorosłych i młodzieży w październiku i listopadzie w poniedziałki i środy po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Pierwsza katecheza jutro. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 14. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 15. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym Ruchowo prosi ogłosić, że marchew będzie wydawana w najbliższy wtorek na placu przy sklepie CARREFOUR /nad Sanem/ od godz. 11-ej.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

XXVII Niedziela zwykła 2.10. 2016 r. 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady parafialnej i Akcji Katolickiej zbierają do puszek dobrowolne ofiary na dalsze leczenie po chorobie nowotworowej 7-letniego Jakuba Pietrasz z naszej parafii, który jest w trakcie chemioterapii. Za życzliwość i złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 5. Trwa miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Szczególna zachęta do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Harmonogram nabożeństw różańcowych prowadzonych przez poszczególne grupy parafialne wywieszony jest w gablocie.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. We wtorek wspomnienie św. Franciszka, a w środę św. s. Faustyny.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W piątek 7.X. Matki Bożej Różańcowej – odpust w naszej parafii. Msze św. o 6.20, o 10.00 dla tych którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem, oraz uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe w piątek o godz. 16.30.
 12. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży.
 13. Parafia Chrystusa Króla zaprasza od najbliższej niedzieli na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 14. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolników na 2017 r. w cenie 20 zł.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Proboszcz parafii Dwernik wraz z parafianami składa serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w niedzielę 11.IX. Zebrano 9 079,61 zł.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

XXVI Niedziela zwykła 25. 09. 2016

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października. Materiały są bezpłatne.
 3. Spotkanie przed pielgrzymką do Wilna odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę po Mszy św. w kościele.
 5. W czwartek (29.IX) święto św. Archaniołów: Michała – głównego patrona naszego miasta oraz Gabriela i Rafała.
 6. W sobotę 1.X. rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. W sobotę Msza św. wieczorna już o godzinę wcześniej, tj. o 17.00, a następnie nabożeństwo różańcowe. Szczególna zachęta do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odmówienie różańca zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć odmawiany jest on w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na dalsze leczenie po chorobie nowotworowej 7-letniego Jakuba Pietrasz z naszej parafii, który jest w trakcie chemioterapii.
 9. W drugą sobotę października tj. 8.X. organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. Zaproszeniem objęci są ci, którzy świętują srebrne i złote jubileusze sakramentu małżeństwa; a szczególnie ci, którzy przeżywają najmniejszą „okrągłą” rocznicę – pięciu lat związku małżeńskiego. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników na 2017 r. w cenie 20 zł.
 11. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenia dotyczące zasad przyznawania pomocy finansowej. Więcej informacji w gablocie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

XXV Niedziela zwykła 18. 09. 2016

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste Nieszpory, które poprowadzi nasz chór parafialny, a o 17-ej Msza św.
 2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu – naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Taca mszalna przeznaczona jest na radio diecezjalne.
 3. Przy wyjściu z Kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej „Nasza Rodzina”.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 5. W środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 6. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 września br. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy budynku Caritas. Ponieważ są jeszcze chętni dlatego zostanie wynajęty większy autobus i zapisy będą jeszcze do środy w zakrystii. Koszt 10 zł.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników na 2017 r. w cenie 20 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

XXIV Niedziela zwykła 11. 09. 2016

 1. Dziękujemy ks. Zenonowi za dzisiejszą obecność i wygłoszone Słowo Boże.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Honorowa Straż N.S.P.J., następnie o 17.00 Msza św.
 3. We wtorek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 18.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 4. W środę (14.IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we czwartek po Mszy św.
 6. W najbliższą niedzielę 18.IX – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa w Triduum /tj. czwartek, piątek i sobotę/. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież gimnazjalną na Mszę św. i po niej spotkane w kościele: w czwartek klasy I-sze oraz drugie; a w piątek III-cie.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Za tydzień kolejny numer naszej gazetki parafialnej.
 9. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 10. Po wakacyjnej przerwie wznawia swą działalność nasz chór parafialny im. Św. Cecylii. Próby odbywają się w środy o godz. 18.30 w budynku katechetycznym. Serdeczna prośba do tych, którzy już należą aby podjęli ten trud i nie rezygnowali. Ale jednocześnie zachęta do wszystkich, szczególnie mężczyzn i młodzieży, których Pan Bóg obdarzył dobrym głosem, aby włączyli się w prace chóru.
 11. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni odbędzie się w sobotę, 24 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.
 12. Sanocki Dom Kultury zaprasza na jubileuszowy – XXVI Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach od 14 do 24 września br. Szczegółowy program na afiszach.
 13. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku zaprasza na jubileusz 25-lecia działalności w Sanoku. Uroczystości rozpoczną się w najbliższą niedzielę Mszą św. o godz. 12.00 w kościele na terenie Skansenu. Po niej wspólne biesiadowanie.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła. W minionym tygodniu prace kamieniarskie zostały zakończone. Pozostało jeszcze zaimpregnowanie kamienia. Całość inwestycji wyniesie 136 tyś. zł. Gdzie wstępny kosztorys opiewał na sumę ok. 170 tyś. zł. Z wpłat na ten cel zostało przekazane 65 tyś. zł. . Za te wszystkie ofiary jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać” i jednocześnie prośba do wszystkich, którzy jeszcze nie wpłacili o ofiarność, oraz jak w latach poprzednich serdeczna prośba do tych, którzy mogą wpłacić wcześniej za nadchodzące miesiące aby to uczynili w miarę swoich możliwości.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

XXIII Niedziela zwykła 4. 09. 2016

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca września. Materiały są bezpłatne.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 5. We czwartek święto Narodzenia N.M.P.
 6. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o 16.30, natomiast Oazy Młodzieży również w piątek po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby uczęszczać na spotkania.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji. Od tego piątku zawsze podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
 8. W najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia o godz. 19.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Marian Rojek. Więcej informacji na plakacie.
 9. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. przy naszej parafii zaprasza wszystkich Członków Straży, Wspólnoty i parafian na jubileusz 25-lecia w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 9.30. Szczegółowy program jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 11. Z okazji Świętego Roku Miłosierdzia w dniach od 30 września do 2 października br. organizowana jest przez naszą Parafię pielgrzymko – wycieczka do Wilna. W programie między innymi: Msza św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, zwiedzanie Wilna – szczególnie miejsce pierwszych objawień św. siostrze Faustynie, Troki oraz nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Koszt wyjazdu z noclegami i wyżywieniem 470 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii wraz z zaliczką 150 zł. do 15 września.
 12. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni odbędzie się w sobotę, 24 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.
 13. Parafia w Tyrawie Wołoskiej zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę. W programie: Wrocław – Panorama Racławicka; Świebodzin; szlak Piastowski, Gniezno, Licheń, Warszawa – Muzeum Powstania Warszawskiego w dniach od 16 do 18 września. Koszt 300 zł.
 14. W następną niedzielę będziemy gościć ks. Proboszcza z Dwernika a przy wyjściu z kościoła będzie możliwość pomocy tamtejszej parafii przez złożenie ofiary do puszki.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XXII Niedziela zwykła 28. 08. 2016

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00, natomiast w niedziele o godz. 17.00.
 3. W najbliższą środę przy wjeździe na plebanię obok garaży będzie możliwość oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. elektrośmieci. Odbiór będzie do godz. 11.30. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na ulotkach wyłożonych obok figurek w przedsionku kościoła.
 4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego w środę od godziny 17.30.
 5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we czwartek o godz. 8.00.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi. Gdyby byli chorzy, którzy chcieliby, aby w pierwsze piątki odwiedzać ich z Najświętszym Sakramentem – prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. W piątek 2 września drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 11. W sobotę za 2 tygodnie tj. 10.IX Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. przy naszej parafii zaprasza wszystkich Członków Straży, Wspólnoty i parafian na przeżywanie Jubileuszu 25-lecia swego istnienia, które rozpocznie się o godz. 9.30. Więcej szczegółów zostanie podana w następną niedzielę.
 12. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie w przyszłą niedzielę 4 IX o godzinie 14 w Skansenie organizuje piknik rodzinny. Zebrane środki przeznaczone zostaną na remont powstającego domu samotnej matki. Zapraszamy do udziału
 13. Z okazji Świętego Roku Miłosierdzia w dniach od 30 września do 2 października br. organizowana jest przez naszą Parafię pielgrzymko – wycieczka do Wilna. W programie między innymi: Msza św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, zwiedzanie Wilna – szczególnie miejsce pierwszych objawień św. siostrze Faustynie, Troki oraz nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Koszt wyjazdu z noclegami i wyżywieniem 470 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii wraz z zaliczką 150 zł. do 15 września.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXI Niedziela zwykła 21. 08. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 00 Msza św.
 2. W środę wspomnienie św. Bartłomieja apostoła.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Z okazji Świętego Roku Miłosierdzia w dniach od 30 września do 2 października br. organizowana jest przez naszą Parafię pielgrzymko – wycieczka do Wilna. W programie między innymi: Msza św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, zwiedzanie Wilna – szczególnie miejsce pierwszych objawień św. siostrze Faustynie, Troki oraz nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Koszt wyjazdu z noclegami i wyżywieniem 470 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii wraz z zaliczką 150 zł. do 15 września.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XX Niedziela zwykła 14. 08. 2016

 1. Dziś o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Jutro 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 3. Jutro będziemy gościć w naszej parafii s. Jolantę oraz ks. Elizeusza wraz z młodzieżą z Wysp Zielonego Przylądka, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość wesprzeć Seminarium Duchowne na Wyspach Zielonego Przylądka składając ofiarę do puszek. Natomiast po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie z Gośćmi, na które serdecznie zapraszamy, a szczególnie wszystkich, którzy mają adoptowane dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 4. Również jutro w rocznicę zwycięskiej „Bitwy Warszawskiej” – Cudu nad Wisłą oraz Dnia Wojska Polskiego Władze Powiatu, Muzeum Historyczne, TG „Sokół” oraz Biblioteki Miejskiej zapraszają na uroczystości na dziedzińcu sanockiego zamku, które rozpoczną się o godz. 15.00. Następnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich wraz z zespołami wokalnymi „Soul” i „Souliki” oraz chórem „Sonores”.
 5. Spotkanie dla wyjeżdzających na pielgrzymko-wycieczkę na Kresy będzie w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Z okazji Świętego Roku Miłosierdzia w dniach od 30 września do 2 października br. organizowana jest przez naszą Parafię pielgrzymko – wycieczka do Wilna. W programie między innymi: Msza św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, zwiedzanie Wilna – szczególnie miejsce pierwszych objawień św. siostrze Faustynie, Troki oraz nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Koszt wyjazdu z noclegami i wyżywieniem 470 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii wraz z zaliczką 150 zł. do 15 września.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 9. „Bóg zapłać” również za ofiary składane do puszki na Radio Maryja. W lipcu została przekazana suma 630 zł.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XIX Niedziela zwykła 07. 08. 2016

 1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 3. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/. Dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 4. W środę święto św. Wawrzyńca.
 5. Spotkanie przed pielgrzymką na Kalwarię Pacławską we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 6. W pieszej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską wyruszamy w czwartek 11.VIII. Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 6.20 z uroczystym błogosławieństwem. Bagaże składamy w czwartek przed lub po Mszy św. przy budynku plebanii.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższy piątek o godz. 16.00 na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego współmałżonka. Zapraszamy.
 9. Również w najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia Diakonii Muzycznej z naszej parafii o godz. 19.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Jan Niemiec. Więcej informacji na plakacie.
 10. W sobotę 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 19.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 11. Są jeszcze miejsca na organizowaną jest przez naszą Parafię 4-ro dniową pielgrzymko – wycieczkę na Kresy Wschodnie w dniach od 25 do 28 sierpnia br. Koszt wyjazdu z noclegami i wyżywieniem 550 zł. Konieczny jest ważny paszport. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii wraz z zaliczką 150 zł. do 15 sierpnia.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XVIII Niedziela zwykła 31. 07. 2016

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo, a następnie o 00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej „Nasza Rodzina” za dobrowolną ofiarą.
 3. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb  i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 4. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianey`a – dzień szczególnej modlitwy w intencji wszystkich kapłanów.
 5. W sobotę VIII – święto Przemienienia Pańskiego
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź  we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu  do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. Tak jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 10. Jak kilka lat temu, organizowana jest przez naszą Parafię 4-ro dniowa pielgrzymko – wycieczka na Kresy Wschodnie w dniach od 25 do 28 sierpnia br. W programie między innymi: Msza św. w katedrze lwowskiej i zwiedzanie Lwowa; następnie Kołomyja, Czerniowce, Kamieniec Podolski, Chocim, Krzemieniec, Poczajów, Olesko. Koszt wyjazdu z noclegami i wyżywieniem 550 zł. Konieczny jest ważny paszport. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii wraz z zaliczką 150 zł. do 15 sierpnia.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy fundamentach naszego kościoła.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XVII Niedziela zwykła 24.07. 2016

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kierowców z okazji św. Krzysztofa, a następnie o  00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 10.00 oraz po sumie sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016, którym towarzyszy hasło „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W miarę możliwości starajmy się uczestniczyć poprzez media w tym ważnym wydarzeniu tego Świętego Roku Miłosierdzia.
 5. Organizowany jest również przez naszą parafię wyjazd autokarowy na nocne czuwanie w sobotę oraz uroczystą Mszę św. w następną niedzielę pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka do Krakowa. Zapisy na to wyjątkowe spotkanie do środy w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 8. Na prośbę wielu osób organizowana jest przez naszą Parafię 4-ro dniowa pielgrzymko – wycieczka na Kresy Wschodnie w dniach od 25 do 28 sierpnia br. W programie między innymi: Msza św. w katedrze lwowskiej i zwiedzanie Lwowa; następnie Kołomyja, Czerniowce, Kamieniec Podolski, Chocim, Krzemieniec, Poczajów, Olesko. Koszt wyjazdu z noclegami i wyżywieniem 550 zł. Konieczny jest ważny paszport. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii wraz z zaliczką 150 zł. do 15 sierpnia.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XVI Niedziela zwykła 17. 07. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W ramach Światowych Dni Młodzieży w najbliższy piątek będziemy gościć w naszej parafii około 120 osobową grupę młodzieży z Francji wraz z ich ks. biskupem oraz tamtejszymi kapłanami. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież naszej parafii na wspólną Mszę św. o godz. 19.00 a następnie na spotkanie w kościele.
 4. W sobotę św. Brygidy Szwedzkiej – patronki Europy.
 5. W za tydzień, w poniedziałek – 25.VII wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 10.00 oraz po sumie sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 6. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych oraz apostolskich, którą poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Jutro, 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. W środę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel.
 6. Trzy tygodnie temu spalił się dom mieszkalny i zabudowania gospodarcze w Wujskiem. Na prośbę ks. Proboszcza tamtejszej parafii w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła strażacy z Wujskiego będą zbierać ofiary na rzecz poszkodowanej rodziny.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie w przedsionku kościoła.

 

XIV Niedziela Zwykła 3. 07. 2016r.

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Jutro po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.
 5. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 8. Podziękowanie za życzliwość i otwarte serca składają parafianie wraz z ks. proboszczem z Tarnawiec koło Krasiczyna za ofiary na pomoc tamtejszej parafii. Zebrano 5 200 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XIII Niedziela Zwykła 26. 06. 2016r.

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Kolejny numer naszej gazety parafialnej ministranci rozprowadzają przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lipca. Materiały są bezpłatne
 4. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na spektakl pt. „Głównie siedem”, w wykonaniu parafialnej, młodzieżowej grupy teatralnej do budynku katechetycznego na godz. 18.00.
 5. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00 z wyjątkiem najbliższej środy.
 6. W środę (29.VI) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 20; o godz. 10.00 oraz wyjątkowo, na prośbę mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan”, ze względu na ogłoszone Walne Zgromadzenie Członków, które rozpocznie się o godz. 17.00 w budynku Spółdzielni – Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00 . Ofiary zebrane w Uroczystość św. Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. We czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 18.00
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 11. W sobotę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 12. Spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Lesku w Sali parafialnej „Betania”. Jest jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.
 13. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza od jutra dzieci do udziału w zajęciach odbywających się na podwórkach w każdej dzielnicy podczas wakacji w ramach IX Sanockiego Lata Podwórkowego. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach w gablocie.
 14. Również „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii – w minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy fundamentach..
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

XII Niedziela Zwykła 19. 06. 2016

 1. Dziękujemy ks. Dariuszowi za dzisiejszą obecność i wygłoszone Słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na pomoc parafii w Tarnawcach koło Krasiczyna.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 3. 10 czerwca przybyły do Polski szczególne relikwie włoskiego stygmatyka św. Ojca Pio: jego habit i rękawiczka, którą zakrywał stygmat na dłoni. Przez dziesięć dni relikwie nawiedzą trzynaście parafii i klasztorów w całej Polsce. W naszym kościele relikwie św. Ojca Pio będziemy gościć jutro w godzinach od 10.00 do 14.00. W tym czasie będziemy mieli okazję do wspólnotowej i indywidualnej modlitwy przy relikwiach Świętego Stygmatyka. O godz. 10.00 odbędzie się obrzęd powitania relikwii i Msza św., której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże o. Roman Rusek – krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, a po Mszy św. adoracja indywidualna do godz. 14.00. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo jednego z największych świętych naszych czasów.
 4. Msza św. na zakończenie III-ich klas Gimnazjum we wtorek o godz. 14.00.
 5. Msza św. na zakończenie Przedszkola w środę o godz. 9.15.
 6. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz we czwartek od godz. 17.00.     
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W piątek w kościele OO. Franciszkanów o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja i spotkanie w salce maryjnej.
 10. W najbliższą niedzielę zapraszamy na spektakl pt. „Głównie siedem”, w wykonaniu parafialnej, młodzieżowej grupy teatralnej do budynku katechetycznego na godz. 18.00.
 11. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 12. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 36 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Zapisać się jeszcze można u przewodnika grupy św. Andrzeja Boboli – ks. Tomasza Podolaka wikariusza w sanockiej Farze. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy.
 13. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Od jutra rozpoczynamy prace przy obkładaniu fundamentów kościoła piaskowcem.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

XI Niedziela Zwykła 12. 06. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Honorowa Straż N.S.P.J., o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 00 Msza święta.
 2. Jutro 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku oraz Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia gorąco i serdecznie dziękują za dużą życzliwość i ofiarność podczas zbiórki na sanocki szpital w ubiegłą niedzielę. Zostało zebrane 2 925 zł.
 6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 informuje, że spotkanie rodziców uczniów klas 1-szych zapisanych do szkoły na rok 2016/2017 odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 16.VI w Sali konferencyjnej o godz. 17.00.
 7. Spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się w najbliższy piątek tj. 17.VI. o godz. 18.00 w kościele oo. Franciszkanów.
 8. Na prośbę Ks. Arcybiskupa w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na pomoc parafii w Tarnawcach koło Krasiczyna.
 9. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

X Niedziela Zwykła 5. 06. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, litania do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych, a o 00 Msza święta.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W dzisiejszą niedzielę, zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na nasz, sanocki szpital. Ofiary przeznaczone będą na zakup nowego sprzętu medycznego i prace remontowe w Szpitalu na Oddziale Zakaźnym (remont generalny), zakup nowej karetki dla Stacji Pogotowia Ratunkowego i nowego gastroskopu dla Pracowni Endoskopii.
 4. Jutro po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 8. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 9. Starosta Sanocki i Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim, autorem wielu książek o prześladowaniach jutro w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku o godz. 18.00. Więcej informacji w gablocie.
 10. W najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”. Mszy św. będzie przewodniczył Metropolita Przemyski – abp Adam Szal. Więcej informacji na plakacie.
 11. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

IX Niedziela Zwykła 29. 05. 2016

 1. W dniu dzisiejszym po sumie procesja Oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Podziękowanie grupom modlitewnym i apostolskim naszej parafii za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na procesję: Honorowej Straży N.S.P.J. i Kręgom Domowego Kościoła; Rycerstwu Niepokalanej; Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o  17.00 Msza święta.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej „Nasza Rodzina” za dobrowolną ofiarą.
 4. Obok figurek przy wyjściu z kościoła znajdują się materiały do medytacji biblijnych na kolejne miesiące czerwca.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 6. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 7. Również w czwartek – drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. Gdyby jeszcze ktoś chciał podpisać się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie pełnego prawa do życia każdemu dziecku, jest jeszcze możliwość do piątku w zakrystii.
 13. Za tydzień, tak jak w innych parafiach sanockich, zbiórka do puszek na nasz, sanocki szpital. Ofiary przeznaczone będą na zakup nowego sprzętu medycznego i prace remontowe w Szpitalu na Oddziale Zakaźnym (remont generalny), zakup nowej karetki dla Stacji Pogotowia Ratunkowego i nowego gastroskopu dla Pracowni Endoskopii.
 14. Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 3 zapraszają na piknik rodzinny w najbliższą sobotę na boisku szkolnym od 10.00 do 15.00. Celem jest zbiórka pieniędzy na odnowienie łazienek w szkole.
 15. Burmistrz Sanoka i Caritas Archidiecezji Przemyskiej zapraszają na piknik rodzinny „Dzień Dziecka i Rodziny” , który odbędzie się w najbliższą niedzielę na sanockim Rynku. Więcej informacji na plakacie.
 16. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 23. 05. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 3. Ojciec Św. Jan Paweł II mówił : „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. Szczególnie teraz gdy przeżywamy dwa jubileusze: 1050-lecia Chrztu Polski oraz 60-tą rocznicę Jasnogórskich Ślubów Narodu, działanie na rzecz pełnej ochrony życia człowieka jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Żeby zatrzymać mordowanie nienarodzonych potrzebna jest zmiana prawa, dlatego zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie pełnego prawa do życia każdemu dziecku. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej będą zbierać takie podpisy. Potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w tę inicjatywę obywatelską.
 4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30 o godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta w naszym kościele i następnie procesja do kościoła OO. Franciszkanów. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary, ma charakter religijny, prosimy to uszanować. Nie będzie Mszy św. o 11.30. Wieczorem Msza św. o godz. 17.00-ej.
 5. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po sumie.
 7. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży w naszej parafii rozpoczną się dzisiaj po Mszy św. wieczornej tj. o 18.00 w budynku katechetycznym.
 10. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej „Nasza Rodzina”.
 11. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Dziś za pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.
 4. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 5. Jutro również wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. W związku z tym obok figurek przy wyjściu z kościoła będą wystawione karteczki z Nowenną do św. Andrzeja do prywatnego odmawiania.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą sobotę, 21 maja, w archikatedrze przemyskiej, odbędzie się ingres nowego metropolity, ks. abpa Adama Szala.
 10. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 11. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 odbędą się nauki przedmałżeńskie.
 12. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 18.VI.br. Wyjazd z parkingu przy Domu Kultury Caritas o godz. 2-ej w nocy, a powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 13. Ojcowie Franciszkanie w Sanoku zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 14. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na spotkaniu Rady Parafialnej w minionym tygodniu podjęto decyzje dotyczące kolejnych prac w naszej parafii. W tym roku chcemy zakonserwować oraz obłożyć kamieniem fundamenty kościoła.
 16. Odnośnie wpłat na prace w naszej parafii tak jak przyjęliśmy w ubiegłych latach, że każda rodzina zobowiązuje się w miarę możliwości złożyć ofiarę 20 zł miesięcznie. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie i ofiarność. Ofiarę jak zawsze składamy w dowolną niedzielę miesiąca na tacę w kościele w podpisanej kopercie. Można złożyć jednorazowo za kilka miesięcy. Wszystkie wpłaty są na bieżąco odnotowywane. Jest możliwość wpłat za pośrednictwem banku. Numer konta znajduje się w gablocie w przedsionku kościoła, a także na stronie internetowej parafii.
 17. Również na prośbę parafian Rada Parafialna wyraziła zgodę, aby w czasie Mszy św. pogrzebowych odprawianych w kościele, była zbierana taca na odprawienie Mszy świętych za zmarłego, o których odprawieniu zostanie powiadomiona rodzina.
 18. Ojciec Św. Jan Paweł II mówił : „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. Szczególnie teraz gdy przeżywamy dwa jubileusze: 1050-lecia Chrztu Polski oraz 60-tą rocznicę Jasnogórskich Ślubów Narodu, działanie na rzecz pełnej ochrony życia człowieka jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Żeby zatrzymać mordowanie nienarodzonych potrzebna jest zmiana prawa, dlatego zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie pełnego prawa do życia każdemu dziecku. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej będą zbierać takie podpisy. Potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w tę inicjatywę obywatelską.
 19. Krucjata Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Przemyskiej, Wydział Duszpasterski i Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Towarzystwo „Powściągliwość i Praca” w Miejscu Piastowym zapraszają w sobotę,21 maja br. na godz. 11.00do Korczyny na Drogę Krzyżową z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Więcej informacji w gablocie.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Módlmy się za tych, którzy będą przyjmować te święcenia, w dniu dzisiejszym szczególnie za naszego rodaka kleryka Tomasza przystępującego do święceń diakonatu, by wszyscy jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
 3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w dni powszednie są po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30. Szczególna zachęta do uczestnictwa dzieci i młodzieży.
 4. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 6. Młodzież klas I-szych gimnazjum zapraszamy w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe, a po niej spotkanie w salce katechetycznej.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 9. W sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne na godz. 20.00 i na Mszę św. o godz. 21.00, przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Adorację poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła.
 10. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 11. W najbliższy piątek o godz. 16.00 na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego współmałżonka. Zapraszamy.
 12. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 13. Sanocki Dom Kultury zaprasza do czwartku włącznie, na film pt „Młody Mesjasz”. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 14. W dniach 23 – 25 maja br. w Ośrodku Rekolekcyjno – Formacyjnym Caritas w Zboiskach odbędą się rekolekcje dla seniorów. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

VI Niedziela Wielkanocy 1.05. 2016

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dwójki dzieci naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, litania loretańska i zmiana tajemnic różańcowych, a o 00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Z woli Następcy Świętego Piotra w kościołach katolickich Europy w ubiegłą niedzielę organizowana była zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy,  ofiarami agresji i konfliktu, który – przez wielu zapomniany – wciąż trwa. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła.
 5. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja. Materiały są bezpłatne.
 6. Trwa Nowenna przed święceniami diakonatu Tomasza Zarzyckiego naszego parafianina. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.
 7. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w dni powszednie są po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30. Szczególna zachęta do uczestnictwa dzieci i młodzieży.
 8. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie majowym.
 9. Jutro – drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 10. We wtorek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych
 11. Młodzież klas II gimnazjum zapraszamy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.00 na Mszę św. i po niej spotkanie w salce katechetycznej.
 12. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00.
 13. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 14. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 15. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 16. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 17. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na II Wieczór Miłosierdzia do Ośrodka Rekolekcyjnego w Zboiskach. Modlitwie będzie przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski. Szczegółowy program znajduję się na plakacie w gablocie w przedsionku kościoła.
 18. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci klas III-ich i ich najbliższych z okazji Rocznicy I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci we czwartek i piątek przed Mszą św.
 19. Ze względu na Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski we wtorek – kontener na makulaturę w tym miesiącu będzie wyjątkowo podstawiony w następny poniedziałek i wtorek.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

V Niedziela Wielkanocy 24. 04. 2016

 1. Dziś o godz. 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej „Nasza Rodzina”.
 3. Jutro święto św. Marka Ewangelisty.
 4. We wtorek od godz. 10.00  przy budynku Caritas będą rozdawane  jabłka.
 5. W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
 6. W piątek od godziny 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W niedziele za tydzień w czasie Mszy św. o godz. 11.30, I-sza Komunia św. dwójki dzieci naszej parafii.
 8. W odpowiedzi na apel Papieża, dzisiaj w europejskich kościołach zbierane są pieniądze na pomoc humanitarną dla ludności Ukrainy. Natomiast w naszej parafii zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel będzie w następną niedzielę.
 9. Rodzina chorego 2 letniego Wiktorka składa serdeczne podziękowania za otwarte serce i okazaną hojność podczas zbiórki w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na konieczną operację. Zebrano kwotę 5 798,40 zł.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. „Bóg zapłać” również za ofiary składane do skrzynki na Radio Maryja. Od zawieszenia skarbony do dzisiaj przekazano kwotę 760 zł.
 12. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „ Gościa Niedzielnego”.

IV Niedziela Wielkanocy 17.04. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 uroczyste Nieszpory prowadzone przez nasz chór, a o 17.00 Msza święta.
 2. Z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski serdecznie zapraszamy dzisiaj po Mszy św. wieczornej na program słowno – muzyczny w wykonaniu naszego chóru im. Św. Cecylii.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 4. Tak jak w innych parafiach sanockich, w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na operację 2 letniego Wiktorka, który urodził się ze złożoną wadą serca, mieszkającego w Sanoku. Koszt operacji został wyceniony na 35,5 tyś euro. Więcej informacji w gablocie.
 5. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. Młodzież klas II gimnazjum zapraszamy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania na Mszę św. w najbliższy czwartek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w salce na starej plebanii.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W sobotę Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski.
 9. W następną niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 10. Rektorat Wyższego Seminarium duchownego w Przemyślu zawiadamia, że w Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa tj. 8 maja br. odbędą się święcenia diakonatu. Wśród alumnów dopuszczonych do święceń znajduje się również nasz parafianin – alumn Tomasz Zarzycki. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia alumnowi święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym Duszpasterza parafii lub Rektorat Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 11. W zakrystii jest do nabycia „Dzienniczek św. s. Faustyny” w cenie 30 zł.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

III Niedziela Wielkanocy 10.04.2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, a o 00 Msza święta.
 2. Dziś w III Niedzielę Wielkanocy rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 3. Dzisiaj w Ośrodku Caritas w Zboiskach o godz. 18.00 Ks. Arcybiskup Józef Michalik odprawi Mszę św. rozpoczynającą „Wieczory Miłosierdzia”. W imieniu ks. Dyrektora Ośrodka zapraszamy wszystkich; natomiast dla tych którzy zapisali się na listę w zakrystii wyjazd do Zboisk będzie dzisiaj o godz. 17.00 z parkingu obok Kauflandu.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Tak jak w innych parafiach sanockich, w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na operację 2 letniego Wiktorka mieszkającego w Sanoku. Koszt operacji został wyceniony na 35,5 tyś euro. Więcej informacji w gablocie.
 7. W następną niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 8. W gablocie jest zamieszczony komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odnośnie przyznawania dotacji dla rolników.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

2 Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego 3. 04. 2016

 1. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca kwietnia. Materiały są bezpłatne.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 4. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 5. Po koncercie zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Msza św. wieczorna dzisiaj o 17.00.
 7. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 8. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – przeniesiona ze względu na Wielki Tydzień. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie –przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzach bocznych z przodu kościoła. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i jutro w czasie Mszy św. będą one złożone.
 9. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 10. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W najbliższy piątek o godz. 16.00 na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego współmałżonka. Zapraszamy.
 14. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 15. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek Wielkanocny

 1. Dziękujemy ks. Dyrektorowi Ośrodka Caritas w Zboiskach – ks. Januszowi Zajdlowi za dzisiejszą obecność i wygłoszone Słowo Boże.
 2. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 3. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 4. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony  jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od  17.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu  do prywatnej adoracji.
 9. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. W sobotę – tak jak 11 lat temu kiedy umierał Ojciec Św. Jan Paweł II w wigilię Miłosierdzia – w drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św.  w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 11. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 12. Przeżywając Święty Rok Jubileuszowy Miłosierdzia Bożego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.
 13. Plan adoracji grup modlitewnych oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 14. Jednocześnie tak, jak już było wspomniane przynieśmy wykonane przez siebie małe drewniane krzyżyki, w symbolu których złożymy wszystkie nasze troski, cierpienia i upadki.
 15. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 16. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 20. 03. 2016

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają do puszek ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jest to zbiórka w całej Archidiecezji.
 3. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru na godz. 14.00. Dojazd własnymi samochodami.
 4. Msze św. wieczorne do środy jeszcze o godz. 17.00.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30, dla starszych w Wielki Piątek o godz. 9.00 oraz o 21.00.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy można składać do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku w kościele.
 7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne oraz miniaturki paschału, które mogą być wykorzystane podczas liturgii Wielkiej Soboty, a później zapalone podczas uroczystego śniadania w Niedzielę Wielkanocną. Są one symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. Można je nabywać do soboty w zakrystii oraz są wystawione na stoliku z tyłu kościoła.
 8. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 9. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 10. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem – o godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 23.00. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 12. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła. W wigilię Uroczystości Miłosierdzia Bożego ( za 2 tygodnie) będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prośba aby w zakrystii w tym tygodniu poszczególne grupy modlitewne i apostolskie wpisały godziny swej adoracji.
 13. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
 14. Plan adoracji na całe Triduum wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
 15. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny.
 16. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 23.00.
 17. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Z soboty na niedzielę zmiana czasu.
 18. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00      i o 8.30. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 19. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Burmistrz Miasta Sanoka, Sanockie Parafie, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej z udziałem ks. bpa Adama Szala, zapraszają na śniadanie wielkanocne dla mieszkańców Sanoka w Wielką Sobotę o godz. 13.00 na sanockim Rynku. Dla potrzebujących będą rozdawane paczki świąteczne. Więcej informacji na plakacie.     
 21. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

V Niedziela Wielkiego Postu 13. 03. 2016

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę ks. biskup Stanisław Jamrozek w czasie Mszy św. o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają świąteczny numer naszej gazety parafialnej.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W najbliższy piątek w ramach przygotowania do Świtowych Dni Młodzieży w 2016 r. w kościele na Dąbrówce odbędzie się czuwanie modlitewne, rozpoczynające się Mszą św. o godz. 17.00, po której będzie Wielkopostna Adoracja Krzyża. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież. W związku z tym nie będzie w najbliższy piątek Drogi Krzyżowej dla młodzieży 20.00.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna – od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00). Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem. Odwiedzimy ich w sobotę od godz. 9-ej.
 9. W sobotę 19.III. uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. To dzień szczególnej modlitwy za mężów i ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa Józefa Michalika. Solenizanta polecamy w modlitwie.
 10. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św. W Niedzielę Palmową w czasie Mszy św. o godz. 11.30 nasz chór parafialny im. św. Cecylii odśpiewa „Pasję”.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 12. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 6.03.2016

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. Trwają nasze rekolekcje parafialne. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z nauką. Oprócz młodzieży szkół średnich i studentów zapraszamy młodzież gimnazjalną, a szczególnie tę, która w najbliższą niedzielę przyjmie sakrament bierzmowania.
 3. Jutro o godz. 10.00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz wieczorem o 17.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym, a po Mszy św. spotkanie dla małżonków, rodziców i wychowawców.
 4. We wtorek Msze św. o godz. 10.00 oraz o 17.00 z kazaniem ogólnym i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji. Następnie tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, na którą serdecznie zapraszamy. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 5. We wtorek, 8.III modlimy się w intencji kobiet.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 7. Odpowiedzialnych grup apostolskich i modlitewnych oraz zelatorów Róż Różańcowych zapraszamy na krótkie spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej do budynku katechetycznego.
 8. Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej odbędą się we czwartek i w piątek.
 9. Droga Krzyżowa dla dzieci odbędzie się w piątek ok. godz. 11.00 w ramach rekolekcji. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci w środę.
 10. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem, w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W najbliższą niedzielę 13.III. ks. biskup Stanisław Jamrozek czasie Mszy św. o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 13. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na Msze św. o godz. 17.00, a następnie na specjalne spotkania przygotowujące do tego wydarzenia. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 14. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w pierwszą sobotę po Wielkanocy – 2 kwietnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt ok. 70 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do 20 marca.
 15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 16. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 17. Za tydzień świąteczny numer naszej gazety parafialnej.
 18. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 19. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 zaprasza dzieci 7-io i 6-letnie oraz ich rodziców na Dzień Przedszkolaka we czwartek o godz. 16.30. do budynku szkoły.
 20. Sanocki Dom Kultury zaprasza od 11 do 17marca na film „Cierń Boga”, który relacjonuje ostatnie 3 lata życia Jezusa widziane oczami apostołów. Bilety do nabycia w SDK-u.
 21. W najbliższy piątek o godz. 16.00 na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego współmałżonka. Zapraszamy.

 

III Niedziela Wielkiego Postu 28. 02. 2016

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem, w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież klas I-szych gimnazjum we wtorek na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej spotkanie w salce.
 4. W środę – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 5. Rodziców młodzieży klas III-ich gimnazjum zapraszamy na spotkanie w kościele we czwartek po Mszy św. wieczornej, tj. ok 17.40.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 16.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W piątek święto św. Kazimierza Królewicza.
 9. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej i Drodze Krzyżowej.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne.
 12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 13. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 14. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbierało ofiary na Dom Samotnej Matki. Jako cegiełki będą również rozprowadzane książki „Iść śladem Chrystusa” w cenie 50 zł.
 15. Burmistrz Miasta Sanoka oraz Starosta Sanocki zapraszają w najbliższy wtorek na uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które rozpoczną się Mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. Następnie przejście pod tablicę na klasztorze OO. Franciszkanów upamiętniającą żołnierzy straconych w publicznych egzekucjach w Sanoku w 1946 r.
 16. Sanockie środowiska patriotyczne zapraszają na IV Sanocki Marsz Żołnierzy Wyklętych w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Rozpoczęcie pod pomnikiem „Synom Ziemi Sanockiej”. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą flag narodowych i zniczy. Więcej informacji na plakacie.
 17. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

II Niedziela Wielkiego Postu 21. 02. 2016

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie zmiana tajemnic i godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 3. Jutro święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętamy o Ojcu Świętym.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem, w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 7. Na stoliku z gazetami wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przynosimy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 8. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbierało ofiary na Dom Samotnej Matki. Jako cegiełki będą również rozprowadzane książki „Iść śladem Chrystusa” w cenie 50 zł.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 ogłasza zapisy dzieci urodzonych w 2009 r. do klasy I-ej na rok szkolny 2016/2017. Jednocześnie będą trwać zapisy do Oddziału Przedszkolnego dzieci urodzonych w 2010 i 2011 r. Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach od 1 do 31 marca br. Od poniedziałku do piątku w godz. od 7.45 do16.00. Komunikat jest wywieszony w gablocie.
 10. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, w związku z rosnącą liczbą włamań do domów prywatnych i mieszkań zwraca się z prośbą o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów. Więcej informacji w gablocie.
 11. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

I Niedziela Wielkiego Postu 14. 02. 2016

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer naszej parafialnej gazety „Nasza Rodzina’.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Na prośbę parafian dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem, będzie odprawiana w piątki po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 5. Na stoliku obok kaplicy Matki Bożej oraz na ołtarzach bocznych wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przynosimy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 8. Nasze wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu (6.III.) . Parafialna spowiedź wielkopostna będzie tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową.
 9. Ojcowie Franciszkanie zapraszają kandydatów, członków i zainteresowanych tematem trzeźwości na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w piątek o godz. 18.00.
 10. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

V Niedziela Zwykła 7. 02. 2016

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę (10.II) przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 15.00, a także o 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież, szczególnie gimnazjalną.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 7. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. We czwartek (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Msza św. w intencji wszystkich chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00.
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we czwartek po Mszy św.
 10. Od dzisiejszej niedzieli do piątku 12 lutego już po raz 11-ty Sanok będzie gościć Mistrzów i uczestników Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Szczególnie zapraszamy w najbliższy czwartek 11 lutego o godz. 17:30 w naszym kościele wystąpią uczniowie klasy organów Łukasza Kota – uczestnicy Forum, oraz drugi koncert w piątek 12 lutego o godz. 12:00 w sanockiej Farze. Szczegółowe informacje o karnetach oraz biletach dostępne w biurze Fundacji, na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa wraz z adoracją Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 13. W najbliższy piątek o godz. 16.00 na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego współmałżonka. Zapraszamy.
 14. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 15. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 16. Komunikat: Dyrekcja Gimnazjum Nr 3 w Sanoku informuje, że zapisy do klas I- szych na rok szkolny 2016/2017 odbywać się będą od 8 lutego w sekretariacie szkoły w godz. od 7.00 do 14.00, w czwartki od 9.00 do 16.00. Natomiast spotkanie z rodzicami w sprawie naboru i zapisów odbędzie się 16.II br. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej. Szczegółowe informacje w gablocie.
 17. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

IV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lutego. Materiały są bezpłatne.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele OO. Franciszkanów odbędzie się koncert kolęd w którym wystąpi m.in. nasz chór parafialny im. Św. Cecylii. Serdecznie zapraszamy, a więcej informacji na plakatach.
 4. We wtorek – 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 6.20, 10.00 i o 17.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa gromnic.
 5. Również we wtorek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy św. również poświęcenie gromnic. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. Jednocześnie 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka w czasie Mszy świętych w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 7. W środę wspomnienie św. Błażeja – z tej okazji błogosławieństwo świec i jabłek zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 8. W piątek wspomnienie św. Agaty – w czasie Mszy świętych błogosławieństwo chleba, soli i wody.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 16.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 13. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 14. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Sanoku zaprasza na „Koncert Noworoczny”, który odbędzie się dzisiaj w Sanockim Domu Kultury 17.00.
 15. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 uroczyste Nieszpory, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Ruch Światło Życie rejonu Sanok zaprasza na rekolekcje tematyczne „W mocy Ducha Świętego”, które odbędą się w dniach 29-31 stycznia br. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Stróżowskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 6. Sanocki Dom Kultury zaprasza od 29 stycznia do 3 lutego na premierowy film „Bernadetta. Cud w Lourdes” Film został nagrodzony na festiwalu filmów religijnych w Rzymie. Bilety w cenie 14 zł. do nabycia w sanockim Domu Kultury.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

II Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.00, w budynku katechetycznym dzieci i młodzież naszej parafii wystawiają jeszcze raz – „Jasełka” na które serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii,.
 3. Jutro rozpoczyna się tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 7. Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.
 8. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia i wspólnie pośpiewać kolędy, a szczególnie członków grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii, na koncert w naszym kościele o godz. 18.00. Wystąpią: Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku; duet instrumentalny oraz Diakonia Muzyczna. W związku z tym nie będzie nabożeństwa przed Mszą św. wieczorną.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W najbliższy piątek w kościele Chrystusa Króla w ramach przygotowania do Świtowych Dni Młodzieży w 2016 r. odbędzie się czuwanie modlitewne, rozpoczynające się Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież.
 5. Na prośbę parafian, w następną niedzielę po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym dzieci i młodzież naszej parafii wystawiają jeszcze raz – „Jasełka” na które serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii,.
 6. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

Plan wizyty duszpasterskiej / kolędy/

/11.I. do 16.I. 2016 r./ ( w dni powszednie od godz. 15.30, w sobotę od 9.00)

Poniedziałek:ul. Robotnicza bloki 5, 9 oraz ul. Lipińskiego bloki 118, 120, 122, 124

Wtorek:ul. Robotnicza blok 13

Środa:  ul.Robotnicza 21 oraz ul. Nowa;

Czwartek:ul. Robotnicza blok 23

 Piątek:ul. boczne Lipińskiego: Stawowa, Lipowa, Cmentarna, Zagórska, Murarska, Akacjowa

Sobota od 9.00 –ul. Lwowska – domy prywatne i blok nr 16; ulice: Reja, Reymonta, oraz ul. Dworcowa – blok i domy prywatne.

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po ogłoszeniach słowo w imieniu Wspólnoty Seminaryjnej przekaże kleryk Karol Leń.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej tj. o godz. 18.00 w budynku katechetycznym dzieci i młodzież naszej parafii wystawiają „Jasełka” na które serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli) Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00). Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 6. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 7. W piątek spotkanie Straży Honorowej NSPJ po Mszy św. wieczornej.
 8. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w sobotę po Mszy św. wieczornej
 9. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
 10. W niedzielę za tydzień zapraszamy na koncert w naszym kościele o godz. 18.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia i wspólnie pośpiewać kolędy.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. Parafia Przemienienia Pańskiego zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się 6.I. w kościele farnym. Wystąpią Souliki, Soul i Sonores.
 13. W najbliższy piątek o godz. 16.00 w kaplicy na cmentarzu centralnym będzie odprawiona Msza św. za zmarłego współmałżonka, gdzie na kartce będzie można napisać imię swojego zmarłego męża czy żony.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii
 15. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

Plan wizyty duszpasterskiej / kolędy/

/4.I. do 9.I. 2016 r./

( w dni powszednie od godz. 15.30, w sobotę od 9.00)

Poniedziałek: domy prywatne przy ul Stróżowskiej; Stróżowska bloki: 28, 30, 32, 34, 36, 40; oraz ul. Topolowa 7

Wtorek: ul. Topolowa domy prywatne i bloki 9,11,15; oraz ul. Wolna domy prywatne i bloki 8, 8a

Środa – kolędy nie będzie

Czwartek: ul. Wolna – blok 10 oraz ul. Rzemieślnicza domy prywatne i bloki 6, 13, 15, 17

 Piątek: ul. Rzemieślnicza 23; ul. Wolna 12 oraz od godz. 17.30 – Wolna 46 i 48

Sobota od 9.00 – ul. Robotnicza domy prywatne; Działkowa, Wspólna, Jesienna, Wiosenna i Łany oraz ul. Rzemieślnicza 27; a od godz. 15.30 Stróże Wielkie

 

Uroczystość Świętej Rodziny 2015

 1. Dzisiaj o 16.30 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca stycznia. Materiały są bezpłatne.
 3. We czwartek (31.XII) zakończenie Roku Pańskiego 2015. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 4. W piątek 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 5. W sobotę – drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie – obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć komunię św. Ponieważ w pierwszy piątek wypada Nowy Rok, – spowiedź w czwartek od godz. 15.30.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy wyjątkowo w czwartek od godziny 8.30.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę.
 9. W niedzielę 3 stycznia 2016 r. w świetlicy parafialnej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, dzieci i młodzież z naszej parafii wystawią jasełka. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 10. Młodzież i dzieci z Oazy w dzisiejszą niedzielę, Nowy Rok i święto Trzech Króli będzie kolędować w domach naszej parafii. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje oraz na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Kolędnicy ci będą mieli identyfikatory wystawione przez parafie.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
 13. Ponieważ wiele zakładów w tych dniach nie pracuje oraz dzieci i młodzież nie idą do szkół dlatego jutro i we wtorek wizyta duszpasterska będzie rano. Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii.

Plan wizyty duszpasterskiej / kolędy/ 28.XII.2015 – 2.I.2016 r./

Poniedziałek od godz. 9.00 cała ulica Lipińskiego domy prywatne;

od godz. 15.30 blok – ul. Stróżowskiej 5.

Wtorek od godz. 9.00 tzw „Szklana Górka” tj. Kołłątaja, Leśna,

Szklana, Kasprzaka, Ks. Wołka, Jasińskiego, Wichrowa,

Zagumna, Kilińskiego, Stolarska i Słoneczna

Środa od godziny 15.30 ul. Stróżowska bloki 20, 20a, 20b, 22, 24, 26

W czwartek i piątek kolędy nie będzie

Sobota od 9.00 – ul. Sowia, Wilcza, Rysia; Okrzei, Kluski;

Wierzbowa oraz Stróżowska 38.

 

IV Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środę o godz. 17.00
 4. Krótkie spotkanie Oazy Dzieci Bożych odnośnie kolędowania we wtorek po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie obowiązkowe dla ministrantów również we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. Czwartek jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 7. W czwartek Msza św. tylko rano o godz. 6.00.
 8. W noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 9. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 10. W sobotę święto św. Szczepana – Msze św. tak jak w Boże Narodzenie.
 11. W najbliższą niedzielę obchodzi się święto Świętej Rodziny.
 12. Dzisiaj na sumie już tradycyjnie harcerze przekażą światło z Betlejem, które będzie można zabrać do naszych domów.
 13. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny w cenie 2 zł. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na wyjazd młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.
 14. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 15. Gimnazjum Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 3 w Sanoku zapraszają na koncert charytatywny w najbliższy wtorek w Sali Klubu Górnika o godz. 17.00 na rzecz Towarzystwa Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku. Więcej informacji na plakacie.
 16. Burmistrz Miasta Sanoka i Caritas Archidiecezji Przemyskiej wraz z Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta zapraszają naWigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 11.00 na sanockim Rynku. Obecny będzie również ks. bp Stanisław Jamrozek.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”. Podwójny – świąteczny numer „Niedzieli” jest w cenie 10 zł; natomiast „Gość Niedzielny” – 7 zł.

 

III Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii, którą poprowadzi Honorowa Straż N.S.P.J., a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny, świąteczny numer naszej parafialnej gazety „Nasza Rodzina’.
 3. W dzisiejszą niedzielę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu i w kościołach wyznaczonych przez ks. Arcybiskupa nastąpi otwarcie Bram Miłosierdzia. Na terenie Sanoka kościołem wyznaczonym do zyskiwania odpustów jubileuszowych będzie kościół Ojców Franciszkanów, ze względu na Sanktuarium Matki Bożej, Pani Ziemi Sanockiej oraz Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu.
 4. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej jutro po Mszy św. wieczornej.
 6. Od czwartku 17.XII przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Przypomnienie, że do najbliższego piątku 18.XII jest możliwość składania deklaracji do Budżetu Obywatelskiego miasta Sanoka. Można tego dokonać w Urzędzie Miasta lub w siedzibie Rady Dzielnicy Posada przy ul. Dworcowej codziennie w godzinach od 17.00 do 18.00.
 9. W najbliższy piątek rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 17.00 czwarte Spotkanie Młodzieży Sanockiej w ramach Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście. Po Mszy św. będzie Pantomima o Miłosierdziu Bożym i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian, a w szczególny sposób młodzież gimnazjalną w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. W najbliższą sobotę 19.XII w naszej parafii spowiedź adwentowa w godz. od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00).
 11. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem.Odwiedzimy ich w sobotę od godz. 9-ej.
 12. Młodzież oazowa będzie rozprowadzać w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny w cenie 2 zł., – w najbliższą sobotę w czasie spowiedzi oraz w niedzielę przy wyjściu z kościoła
 13. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.
 16. Przypominamy, że wszystkie zbiórki pieniężne, które nie są ogłaszane w kościele a organizowane są poza placem kościelnym przed bramą nie są uzgadniane z parafią i nie bierzemy za nie odpowiedzialności.

 

II Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dziś dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie – w tej intencji łączymy nasze modlitwy, a zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. We wtorek 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Godzina Łaski dla świata od 12.00 – 13.00.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie dla rodziców młodzieży wszystkich klas gimnazjalnych w czwartek po Mszy św. wieczornej – tj. ok 17.30.
 8. W najbliższą niedzielę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu i w kościołach wyznaczonych przez ks. Arcybiskupa nastąpi otwarcie Bram Miłosierdzia. Na terenie Sanoka kościołem wyznaczonym do zyskiwania odpustów jubileuszowych będzie kościół Ojców Franciszkanów, ze względu na Sanktuarium Matki Bożej, Pani Ziemi Sanockiej.
 9. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent,
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł..
 12. Jeszcze raz serdeczne podziękowanie Wszystkim za ofiary złożone z okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Zostało zebrane 23 675 zł. i 5 euro. Ofiary przeznaczone są na renowację fundamentów kościoła i obłożenie piaskowcem.
 13. Jak już było ogłaszane – Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu po raz drugi organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 13-20 lutego 2016. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce informujemy, że są nadal wolne miejsca. Uczestników zapraszamy na spotkania organizacyjne do: Przemyśla – najbliższy czwartek o godz. 19.00 – Dom Katolicki “ROMA”; oraz do Krosna– w piątek, 11 grudnia o godz. 19.00, parafia pw. Św. Piotra i Jana.
 14. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 15. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku zaprasza zainteresowanych zawodową służbą wojskową. Więcej informacji w gablocie.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Serdeczne podziękowanie również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na paczki z okazji św. Mikołaja. Zebrano 1574 zł. i zostało przekazanych 110 paczek.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

I Niedziela Adwentu

 Dzisiaj o 16.30 Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Modlimy się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.

  1. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca grudnia.
 1. Jest wiele zbiórek przy wyjściu z kościoła na różne zbożne cele, ale często poza parafią. Nadchodzi czas św. Mikołaja, dlatego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na paczki dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących oraz angażujących się w życie naszej Parafii.
 2. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20. Wszystkie dzieci zapraszamy z lampionami na Msze roratnie rano. Na te Msze święte  przygotowany jest wyjątkowy program z rozważaniami, piosenkami  i konkursami. Ponadto każdy otrzyma plansze i naklejki. Natomiast dzieci, które nie będą mogły przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent,
 3. We wtorek – drugi dzień miesiąca, tak jak już zapowiadaliśmy, w okresie zimowym adoracja, a następnie Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będzie o godz. wcześniej, tj. o 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną w ramach spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w sobotę 19.XII.
 5. Do chorych z Najświętszym sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 8. W niedzielę wspomnienie św. Mikołaja, dlatego już w sobotę po Mszy św. wieczornej św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w kościele do grzecznych dzieci.
 9. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 10. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 11. W imieniu duszpasterzy oraz przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, dziękujemy wszystkim za życzliwość i serdeczne przyjęcie podczas wręczania opłatków wigilijnych. W tym tygodniu zostaną podliczone złożone z tej okazji ofiary i w następną niedzielę zostanie to podane do wiadomości. Gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatki, można je nabyć w zakrystii.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Uroczystość Chrystusa Króla /2015 r/

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dyrekcja oraz rodzice dzieci Przedszkola Nr 4 przy ul. Robotniczej zachęcają do zakupienia kalendarza w cenie 10 zł jako cegiełki na rozbudowę placu zabaw przy przedszkolu. Możliwość zakupu dla chętnych dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
 3. W dniu dzisiejszym o 16.30 nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 4. Dzisiaj wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz naszego chóru parafialnego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na koncert chórów i zespołów parafii sanockich, który odbędzie się po Mszy św. wieczornej tj. o godz. 18.00 w naszym kościele.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak w poprzednich latach, będą one roznoszone do rodzin naszej parafii przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz grup modlitewnych, którzy otrzymają specjalne pismo z pieczątką parafii.
 • We czwartek godz. 14.00 Stróże Wielkie, natomiast od godz. 16.00 wszystkie bloki oraz domy prywatne przy ul. Stróżowskiej; a także Wspólna, Wiosenna, Jesienna i Działkowa
 • W piątek od godz. 16.00 bloki przy ul. Wolnej (z wyjątkiem bloków 46 i 48) i domy prywatne; bloki i domy prywatne przy ul. Rzemieślniczej i Topolowej oraz ul. Kołłątaja i Leśna a także ul. Nowa; ul. Lipińskiego od Autosanu w kierunku Zagórza (strona prawa) i ulice Stawowa, Lipowa, Cmentarna; oraz ul. Robotnicza – domy prywatne od początku do numeru 50.
 • W sobotę od 9.30 ul. Lipińskiego od rampy do Autosanu wraz z blokami 118,120,122,124 oraz od Autosanu do końca (strona lewa) i ulice boczne; ul. Robotnicza – bloki oraz domy prywatne od 52 do 110; ul. Lwowska, Reja, Reymonta, Dworcowa; Wilcza, Sowia, Rysia; Wierzbowa, Okrzei, Kluski; Wolna 46 i 48, Łany, Porcelanowa, Ceramiczna oraz Jasińskiego, Wichrowa, Kilińskiego, Zagumna, Słoneczna, Stolarska, Szklana, Kasprzaka i Wołka.
 • Plan roznoszenia opłatków jest wywieszony w gablocie. Ofiary złożone z tej okazji, zostaną odnotowane przez przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, i będą przeznaczone na renowację fundamentów kościoła i obłożenie piaskowcem. Gorąca prośba o życzliwe przyjęcie roznoszących opłatki.
 1. Serdeczne podziękowanie roznoszącym opłatki wigilijne – jednocześnie przypomnienie, że osoby te będą roznosiły opłatki bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Niech Bóg wynagrodzi ten trud i poświęcenie na rzecz Parafii.
 2. Po raz pierwszy mieszkańcy Sanoka mogą głosować na zgłoszone projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. W naszej dzielnicy Posada powstały dwa projekty. Pierwszy to projekt pod nazwą „Wykonanie nawierzchni asfaltowej i brukowej na Cmentarzu Posada” zapisany na liście pod pozycją nr 7. Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni asfaltowej wjazdu głównego oraz utwardzenia terenu i wykonanie brakujących alejek na całym cmentarzu tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo poruszania się zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym. Koszt wykonana ok. 160 tys. zł.  Drugi to projekt pod nazwą „Utwardzenie drogi dojazdowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Krokus” i „Kalina” w Sanoku” zapisany na liście pod pozycją nr 1. Projekt przewiduje zastąpienie istniejącej drogi gruntowej żwirowej, systematycznie niszczonej przez wody opadowe, uniemożliwiając korzystanie z niej, nawierzchnią asfaltową wraz z wykonaniem rowu przydrożnego odprowadzającego wody opadowe. Koszt wykonania ok. 150 tys. zł. Głosować będzie można w siedzibie Urzędu Miasta w dniach od 11 do 18 grudnia.  Każdy pełnoletni mieszkaniec Sanoka może poprzeć maksymalnie dwa zadania spośród zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Karty do głosowania będą roznoszone razem z opłatkami jak również są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Sanoka. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tym głosowaniu. Więcej informacji w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz przekażą roznoszący opłatki.
 3. Jest wiele zbiórek przy wyjściu z kościoła na różne zbożne cele, ale często poza parafią. Nadchodzi czas św. Mikołaja, dlatego w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na paczki dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących oraz angażujących się w życie naszej Parafii.
 4. Na prośbę wielu osób już dziś ogłaszamy, że w okresie zimowym każdego 2-iego dnia miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będzie o godz. wcześniej, tj. o 19.00
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy Ojcu z Zahutynia, za dzisiejsze Słowo Boże, a przy wyjściu będzie możliwość zakupienia kalendarza z przeznaczeniem ofiar na misje.
 2. Dzisiaj o godz. o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Fundusz Wzajemnej Pomocy Kapłańskiej.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie wypominkowym tj. ok. 18.00 spotkanie grup parafialnych oraz chętnych osób, które pomogą w tradycyjnym roznoszeniu opłatków wigilijnych na terenie naszej parafii.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższą niedzielę 22 XI przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz Patronki naszego Chóru. W związku z tym w niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Sanockich Chórów i Zespołów Muzycznych.  W programie utwory muzyki religijnej i liturgicznej. Zapraszamy do licznego udziału.
 8. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 9. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego składają podziękowania Ofiarodawcom i Kwestującym w dniach 1 i 2 listopada na cmentarzach sanockich.
 10. Jutro we wspomnienie N.M.P. Ostrobramskiej w kościele Ojców Franciszkanów o godz. 17.00 rozpocznie się czuwanie w intencji kapłanów i wszystkich osób konsekrowanych. Więcej informacji w gablocie.
 11. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w najbliższy piątek na godz. 18.00
 12. Wydział Nauki Katolickiej w Przemyślu i Zgromadzenie Księży Michalitów zapraszają nauczycieli, katechetów i rodziców na Sympozjum na temat: „Rodzina, szkoła, Kościół – szansa czy przeżytek?” które odbędzie się w Miejscu Piastowym. Początek w piątek o godz. 17.00. W sobotę od 8.30 do 13.00. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Archidiecezji oraz Księży Michalitów.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 różaniec i nabożeństwo wypominkowe oraz zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 3. Przy wyjściu z Kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej „Nasza Rodzina”.
 4. W środę dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Dzień szczególnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Z tej okazji po Mszy św. wieczornej program słowno-muzyczny w wykonaniu Oazy naszej parafii.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Na prośbę wielu parafian, którzy słuchają Radia Maryja, na ostatnim filarze w kościele po przeciwnej stronie jak stolik z gazetami została zamontowana skrzynka na dobrowolne ofiary wspierające Radio Maryja.
 8. Wincenty z Odessy składa podziękowanie wszystkim którzy wsparli modlitewnie i finansowo dwa tygodnie temu tamtejszą wspólnotę. Zostało zebranych 7338,27 zł.
 9. Dyrekcja Przedszkola Nr 4 przy ul. Robotniczej zachęca do zakupienia kalendarza w cenie 10 zł jako cegiełki na rozbudowę placu zabaw przy przedszkolu. Możliwość zakupu w budynku przedszkola.
 10. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza na koncert, który odbędzie się w środę o godz. 18.00 w Sanockim Domu Kultury.
 11. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów z Zahutynia, którzy będą rozprowadzać kalendarze z przeznaczeniem ofiar na misje.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXXI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj Msze św. przed południem tak jak zawsze (o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30). Nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko o godz. 14.00 Liturgia Słowa i procesja żałobna oraz nabożeństwo za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. o 17.00.
 2. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych w listopadzie będzie w następną niedzielę tj. 8.XI.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej procesja żałobna w kościele z modlitwą za zmarłych.
 5. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.Szczególnie zapraszamy młodzież, ponieważ przez 9 miesięcy każdego 2-iego w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy gościć młodzież z naszego dekanatu wraz z kapłanami.
 6. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 11. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku wystawione są karteczki do wypominek.
 12. Wypominki za zmarłych będą odczytywane według list wywieszonych w przedsionku kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej i będziemy się modlić w ich intencjach od wtorku (3.XI) codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz.. 16.15. Jednocześnie w każdy piątek listopada o godz. 6.20 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu.
 13. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 14. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust jest cząstkowy.
 15. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 16. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Krakowa w najbliższą sobotę. W programie: Msza św. dziękczynna w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Józefitek za wstawiennictwem św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w 10. rocznicę kanonizacji. Następnie nawiedzenie Centrum Św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Opłata 50 zł. Zapisy do czwartku w zakrystii po każdej Mszy świętej. Więcej informacji w gablocie.
 17. Jak co roku organizowany jest wyjazd młodzieży na Europejskie Spotkanie Młodych – Taize. Spotkanie odbędzie się w dniach od 28.XII.2015 r. do 1.I.2016 r. w Walencji. Więcej informacji w gablocie oraz u ks. Jacka Michno. Przewidziany koszt 750 zł oraz 50 euro.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXX Niedziela zwykła

 1. Dziękujemy ks. Wincentemu z Odessy na Ukrainie za dzisiejsze Słowo Boże oraz refleksję o sytuacji tamtejszego Kościoła, a przy wyjściu z kościoła, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc tamtejszej wspólnocie wiernych.
 2. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego dzisiaj w całej Polsce organizuje liczenie wiernych.
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 4. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca listopada. Materiały są bezpłatne.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 7. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem tak jak zawsze (o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30). Nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko o godz. 14.00 Liturgia Słowa i procesja żałobna oraz nabożeństwo za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. o 17.00.
 8. Tradycyjna zbiórka do puszek przy wejściu na cmentarz w Uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczona będzie na Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego.
 9. Ponieważ w najbliższą niedzielę – pierwszą niedzielę miesiąca wypada Uroczystość Wszystkich Świętych – dlatego zmiana tajemnic różańcowych w listopadzie będzie w 2-gą niedzielę tj. 8.XI.
 10. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 11. W sobotę 7.XI nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Krakowa. W programie: Msza św. dziękczynna w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Józefitek za wstawiennictwem św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w 10. rocznicę kanonizacji, adoracja Relikwii Świętego, zwiedzenie Izby Pamięci. Następnie nawiedzenie Centrum Św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Opłata 50 zł. Zapisy do 5 listopada w zakrystii po każdej Mszy świętej. Więcej informacji w gablocie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj wspominamy św. Łukasza – z tej okazji pamiętamy w modlitwie i życzeniach o naszym ks. Łukaszu oraz modlimy się w intencji służby zdrowia.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 3. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 5. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej „Nasza Rodzina”. W tym numerze m.in. zdjęcia ośmiu dzieci adoptowanych przez naszą parafię w ramach zbiórki makulatury.
 6. Jutro wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika – modlimy się w intencji ludzi pracy oraz za bezrobotnych.
 7. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, a w sobotę bł. Jana Wojciecha Balickiego.
 8. W następną niedzielę, na prośbę Księdza Biskupa będziemy gościć księdza z Odessy na Ukrainie, a przy wyjściu z kościoła dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc tamtejszej wspólnocie wiernych.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych, którą poprowadzą Róże Różańcowe, następnie o 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy „Dzień Papieski” którego celem jest lepsze poznanie nauczania św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Jednocześnie młodzież będzie jeszcze rozprowadzać kalendarze parafialnena następny rok za dobrowolną ofiarą. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
 4. We wtorek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę Dzień Edukacji Narodowej – w modlitwach pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. Młodzież klas III-ich gimnazjum zapraszamy w czwartek na Mszę św. o 17.00 i nabożeństwo różańcowe, a następnie spotkanie w salce katechetycznej.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższy piątek w kościele OO. Franciszkanów w ramach przygotowania do Świtowych Dni Młodzieży w 2016 r. odbędzie się czuwanie modlitewne, rozpoczynające się Mszą św. o godz. 19.00.
 10. Spotkanie Grupy Biblijnej w sobotę po Mszy św. i nabożeństwie.
 11. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.Jednocześnie przypominamy, że cena „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” wynosi 5 zł, natomiast „Źródła” – 4 zł; stąd prośba by uiszczać zapłatę zgodnie z sumieniem.

 

XXVII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października. Materiały są bezpłatne.
 4. Dzisiaj po Mszy św. młodzież będzie jeszcze rozprowadzać kalendarze parafialne na następny rok za dobrowolną ofiarą. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
 5. Trwa miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Szczególna zachęta do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Harmonogram nabożeństw różańcowych prowadzonych przez poszczególne grupy parafialne wywieszony jest w gablocie.
 6. W środę 7.X. Matki Bożej Różańcowej – odpust w naszej parafii. Msze św. o 6.20, o 10.00 dla tych którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem, oraz uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 17.00.
 7. Zapraszamy młodzież klas I-szych gimnazjum w czwartek o godz. 17.00 na Mszę św., w czasie której młodzież złoży deklaracje inaugurując swoje trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 10. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży.
 11. W następną niedzielę „Dzień Papieski” i zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacja Dzieło III Tysiąclecia.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

 

XXVI Niedziela zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy ks. proboszcza Władysława Dubiela z parafii Pełkinie – Wygarki koło Jarosławia, któremu dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie budowy kościoła w Wygarkach.
 2. Dzisiaj o godz.16.30 Nieszpory z udziałem naszego chóru parafialnego im. św. Cecylii, a o 17-ej Msza św.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października. Materiały są bezpłatne.
 4. We wtorek (29.IX) święto św. Archaniołów: Michała – głównego patrona naszego miasta oraz Gabriela i Rafała.
 5. W czwartek 1.X. rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Szczególna zachęta do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odmówienie różańca zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć odmawiany jest on w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów.
 6. Od czwartku Msze św. wieczorne będą o godzinę wcześniej tj. o 17.00, następnie nabożeństwo różańcowe. Różaniec poprowadzą poszczególne grupy apostolskie naszej parafii oraz dzieci i młodzież, a plan jest wywieszony w gablocie.
 7. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas I-szych i II-gich gimnazjum w środę po Mszy św. wieczornej w kościele, natomiast dla rodziców klas III-ich gimnazjum w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 12. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 13. W piątek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 14. W następną niedzielę po Mszach św. młodzież będzie rozprowadzać kalendarze parafialne na następny rok za dobrowolną ofiarą. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

 

XXV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17-ej Msza św.
 2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu – naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Taca mszalna przeznaczona jest na radio diecezjalne.
 3. Przy wyjściu z Kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej „Nasza Rodzina”.
 4. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbędzie się w najbliższą sobotę 26.IX. Zapisy do wtorku w zakrystii. Koszt 10 zł.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu  do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. proboszcza z parafii Pełkinie – Wygarki koło Jarosławia, a po wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary  na dokończenie budowy kościoła w Wygarkach.
 7. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników na 2016 r. w cenie 20 zł.
 8. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. Zygmunta Gorazdowskiego organizuje „Piknik rodzinny” na rzecz remontu budynku Samotnej Matki – w dzisiejszą niedzielę w godz. od 12.00 do 18.00 obok Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Sadowej. Więcej informacji na plakatach.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

 

XXIV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj 13-ty dzień miesiąca – nie będzie nabożeństwa przed Mszą św. o 17.00, natomiast nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 2. Jutro (14.IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 3. Msza św. dla dzieci i wychowawców z Przedszkola Nr 4 z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostanie odprawiona w środę o 9.30.
 4. W piątek 18.IX – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa w Triduum – a zwłaszcza w czwartek w święto swego Patrona. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież gimnazjalną na Mszę św. i po niej spotkane w kościele: w środę klasy I-sze; czwartek klasy II-gie, a w piątek III-cie.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 7. Za tydzień kolejny numer naszej gazetki parafialnej.
 8. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 9. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbędzie się w sobotę 26.IX. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.
 10. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza w sobotę 26.IX. na pielgrzymkę do katedry w Przemyślu z okazji jubileuszu 250 – lecia ustanowienia Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapisy u p. Bogumiły Skórka do 20.IX. br.
 11. Przypominamy, że czasie szkolnych ferii zimowych tj. w dniach od 13 do 20 lutego 2016 r. organizowana jest 8-mio dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej z naszej archidiecezji. Wylot z Rzeszowa. Więcej informacji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 12. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. Zygmunta Gorazdowskiego organizuje „Piknik rodzinny” na rzecz remontu budynku Samotnej Matki – w najbliższą niedzielę w godz. od 12.00 do 18.00 obok Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Sadowej. Więcej informacji na plakatach.
 13. W najbliższy piątek w sanockiej Farze w ramach przygotowania do Świtowych Dni Młodzieży odbędzie się czuwanie modlitewne, rozpoczynające się Mszą św. o godz. 18.00.
 14. Spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, odbędzie się w najbliższy piątek w kościele OO . Franciszkanów o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie dla członków i kandydatów Krucjaty ale także wszystkich zainteresowanych.
 15. Sanocki Dom Kultury zaprasza na jubileuszowy – XXV Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach od 16 do 26 września br. Szczegółowy program na afiszach.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

 

XXIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz. o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 4. We wtorek święto Narodzenia N.M.P.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W środę po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 7. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o 16.30, natomiast Oazy Młodzieży również w piątek po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby uczęszczać na spotkania.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą niedzielę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 10. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbędzie się w sobotę 26.IX. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.
 11. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 12. W czasie szkolnych ferii zimowych tj. w dniach od 13 do 20 lutego 2016 r. organizowana jest 8-mio dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej z naszej archidiecezji. Wylot z Rzeszowa. Więcej informacji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 13. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza wyjątkowe wydanie: „Polski modlitewnik”, który zawiera duży wybór modlitw w różnych intencjach i potrzebach oraz 2 płyty CD modlitwy różańcowej ze świętym Janem Pawłem II. Cena detaliczna wynosi 29,99 zł jednak rozprowadzany jest w cenie 25 zł.
 14. W najbliższą niedzielę do kościoła OO. Franciszkanów na godz. 15.00, zaproszone są Wszystkie Wspólnoty Ruchu Światło – Życie wraz z Moderatorami na Mszę św. Rozpoczynającą nowy rok pracy formacyjnej. Więcej informacji w gablocie.
 15. Klub Gazety Polskiej w Sanoku zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim: dziennikarzem i historykiem. Wiodącym tematem spotkania będą Żołnierze Niezłomni i ich oprawcy. Spotkanie odbędzie się w środę 9.IX. w Sali „Rotunda” w podziemiach sanockiego zamku o godz. 16.30.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

 

XXII Niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00, natomiast w niedziele o godz. 17.00.
 3. Spowiedź dl dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego jutro od godziny 17.00.
 4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek o godz. 8.00.
 5. W środę 2 września zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 połączoną ze śpiewem kanonów Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi. Gdyby byli chorzy, którzy chcieliby, aby w pierwsze piątki odwiedzać ich z Najświętszym Sakramentem – prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. W naszej wspólnocie parafialnej witamy w dniu dzisiejszym nowego kapłana, którym jest Andrzej Szczepek pochodzący z Brzozowa oraz nowe siostry: s. Renatę Suchy – odpowiedzialną za dom i katechetkę oraz s. Janinę Prostak – podejmującą pracę w zakrystii. Księdzu Andrzejowi oraz siostrom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, by zawsze dobrze czuli się wśród nas i abyśmy wspólnie tworzyli naszą wspólnotę.
 11. W czasie szkolnych ferii zimowych tj. w dniach od 13 do 20 lutego 2016 r. organizowana jest 8-mio dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej z naszej archidiecezji. Więcej informacji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”

 

XXI Niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Jutro święto św. Bartłomieja Apostoła, a w środę 26.VIII. Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.
 3. Nasza parafia organizuje w najbliższy wtorek jednodniową, bezpłatną wycieczkę w góry połączoną z pobytem na basenie w Lesku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Spotkanie organizacyjne jutro po Mszy św. Wieczornej.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W następną niedzielę Msza św. popołudniowa jeszcze o godz. 19.00
 6. Organizatorzy pielgrzymki do Watykanu i Medjugorie w dniach od 18 do 29 września br. zwracają się z prośbą o ogłoszenie, że są jeszcze wolne miejsca. Cena 1350 zł. Więcej informacji w zakrystii.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XX Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W ostatnich dniach pojawili się oszuści, którzy powołując się niby na wsparcie finansowe z naszej parafii wyłudzali pieniądze od mieszkańców przychodząc do domów. Nikogo nie upoważnialiśmy do takiej akcji, a wszystkie zbiórki na różne cele są ogłaszane w kościele.
 4. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Zostały zakończone prace konserwatorskie oraz złotnicze przy ołtarzu św. Józefa. Również zostały odnowione, zakonserwowane i pomalowane figury św. Józefa, św. Teresy od Jezusa oraz św. Maksymiliana. Koszt wszystkich wymienionych prac wyniósł 21 000,00 zł.
 5. Na stoliku z gazetami znajdują się kolejne numery czasopism katolickich.

 

XIX Niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. W pieszej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską wyruszamy we wtorek 11.VIII. Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 6.20 z uroczystym błogosławieństwem. Bagaże składamy we wtorek przed lub po Mszy św. przy budynku plebanii.
 3. W czwartek 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 19.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 4. W sobotę 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą sobotę w 95 rocznicę zwycięskiej „Bitwy Warszawskiej” – Cudu nad Wisłą – ulicami Sanoka przejdzie IV Sanocki Marsz Zwycięstwa. Uroczystości rozpoczną się na Placu św. Jana przy pomniku „Synom Ziemi Sanockiej”. Organizatorzy zapraszają i zachęcają do zabrania flag narodowych.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XVIII Niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 4. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianey`a – dzień szczególnej modlitwy w intencji wszystkich kapłanów.
 5. We czwartek 6.VIII – święto Przemienienia Pańskiego
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. Tak jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej.
 10. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XVII Niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kierowców z okazji       św. Krzysztofa, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej „Nasza Rodzina” za dobrowolną ofiarą.
 3. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 4. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 10.00 oraz po sumie sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła.
 5. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 6. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XVI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W czwartek św. Brygidy Szwedzkiej – patronki Europy.
 3. W sobotę 25.VII wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 10.00 oraz po sumie sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 4. W niedzielę (26.VII) wspomnienie św. Joachima i Anny – dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców, dziadków i ludzi starszych.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych oraz apostolskich, którą poprowadzi Grupa Biblijna, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Jutro 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 3. W czwartek wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Decyzją Matki Prowincjalnej Sióstr Służebniczek N.M.P. Niepokalanie Poczętej – kończy pracę w naszej parafii siostra Regina Trybuła pełniąca obowiązki odpowiedzialnej za dom i zakrystianki. Siostra od sierpnia rozpocznie pracę w parafii Krasiczyn. Dziękujemy Siostrze Reginie za 6 lat ofiarnej pracy szczególnie jako zakrystiance – za dbanie o kościół i piękno liturgii oraz wszelkie dobro jakie świadczyła wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w życiu osobistym oraz w posłudze na nowej placówce. Również odchodzi s. Renata Radomska, której dziękujemy jako katechetce w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym.
 6. Rejonowa Krucjata Wyzwolenia Człowieka przy parafii Ojców Franciszkanów zaprasza na Narodową Modlitwę o Trzeźwość, która odbędzie się 27 lipca br. o godz. 16.00 w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Istnieje możliwość wyjazdu zorganizowanego. Zgłoszenia do 16 lipca. Numer telefonu oraz więcej informacji w gablocie.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Jutro po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona Archidiecezji Przemyskiej.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę, 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 7. Decyzją Księdza Arcybiskupa kończy pracę w naszej parafii Tomasz Bąk – który podejmie posługę prezbitera wędrownego w ramach Drogi Neokatechumenalnej w Hondurasie w Ameryce Środkowej. Wprawdzie Ks. Tomasz pozostanie jeszcze do 26 lipca wśród nas, ale już dzisiaj w imieniu własnym i całej parafii dziękuję za owocną pracę duszpasterską i katechetyczną. Życzymy wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej, trudnej pracy misyjnej i codziennym życiu. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczył wśród nas.
 8. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 9. W środę 15 lipca w Przychodni Lekarskiej przy ul. Dworcowej 13 od godz. 8.00 odbędą się badania USG oraz echo serca. Badania są odpłatne. Więcej informacji oraz numer telefonu do rejestracji jest na plakacie w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lipca. Materiały są bezpłatne
 3. Jutro (29.VI) Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00.
 5. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 6. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 18.00
 8. W czwartek 2.VII w sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00.
 9. W piątek święto św. Tomasza apostoła.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 12. Spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Lesku w Sali parafialnej „Betania”. Jest jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.
 13. Serdeczne podziękowanie rodzinie p. Andrzeja Szall za ufundowanie nowego witraża nad głównymi drzwiami wejściowymi do naszego kościoła, w stylu witraży nad wejściami bocznymi. „Bóg zapłać”
 14. Również „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Msza św. na zakończenie III-ich klas Gimnazjum we wtorek o godz. 14.00.
 3. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz we czwartek od godz. 17.00.       
 5. W piątek wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego – patrona naszego miasta.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 35 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Zapisać się jeszcze można u przewodnika grupy św. Andrzeja Boboli – ks. Tomasza Podolaka wikariusza w sanockiej Farze. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Na ołtarzach bocznych wyłożone są karty duchowego pielgrzymowania, gdzie można wpisać swoją intencję i oderwaną kartkę przynieść do 4 lipca i złożyć bezpośrednio w zakrystii. Codziennie na trasie pielgrzymki w intencji wszystkich pielgrzymów duchowych i ofiarodawców będzie sprawowana Msza św.
 8. W najbliższą sobotę w sali gobelinowej Muzeum Historycznego o godz. 18.30 odbędzie się „Koncert dla Adriana” naszego parafianina z przeznaczeniem na turnus rehabilitacyjny. Więcej informacji na plakacie.
 9. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali w tym tygodniu przy rozdawaniu marchwi.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

XI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej „Nasza Rodzina” za dobrowolną ofiarą.
 3. Składamy serdeczne podziękowanie grupom modlitewnym i apostolskim naszej parafii za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na procesję z okazji zakończenia Oktawy Bożego Ciała: Honorowej Straży N.S.P.J. i Kręgom Domowego Kościoła; Rycerstwu Niepokalanej; Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 4. W najbliższy czwartek od godz. 15.00 na parkingu przed budynkiem Kultury Caritas w ramach pomocy naszej Archidiecezjalnej Caritas będzie rozdawana marchew pakowana po 20 kg. Potrzebny będzie tylko numer PESEL.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy organizowany przez Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. w najbliższą sobotę o godz. 2-ej w nocy z parkingu przy Domu Kultury Caritas.
 7. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się w najbliższy piątek tj. 19.VI. o godz. 18.00 w kościele oo. Franciszkanów. Po Mszy św. spotkanie wszystkich zainteresowanych tematem trzeźwości.
 8. Muzeum Historyczne oraz Polskie Towarzystwo Filozoficzne zapraszają na debatę filozoficzną „Kościół w świecie ponowoczesnym” w najbliższy piątek o godz. 18.00 w Sali Gobelinowej w podziemiach sanockiego zamku. Więcej informacji w gablocie.
 9. Ruch Światło – Życie i Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się w najbliższą sobotę na placu zamkowym w Sanoku o godz. 20.00 a zakończy Mszą św. ok. 21.30. Więcej informacji na plakatach.
 10. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

X Niedziela Zwykła

 1. Dziś o godz. 16.00 spotkanie i konferencja dla należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, litania do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z dr hab. Krzysztofem Kaczmarskim – naczelnikiem IPN w Rzeszowie zatytułowane „Co katolik powinien wiedzieć o masonerii”, które odbędzie się w budynku katechetycznym o godz. 18.00.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży /wczoraj w czasie procesji było tylko kilka dziewczynek sypiących kwiaty/.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o 18.00 uroczysta procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii, a następnie błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków.
 7. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej. Będzie to jednocześnie Msza św. prymicyjna ks. Sebastiana Lasoty, który przyjął sakrament chrztu w naszej parafii, a obecnie mieszka w parafii Chrystusa Króla.
 10. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W polskich szpitalach w wyniku aborcji zabija się ponad 1 000 dzieci rocznie, przeważnie są to dzieci chore lub podejrzanie o chorobę. Żeby zatrzymać mordowanie nienarodzonych potrzebna jest zmiana prawa, dlatego zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie pełnego prawa do życia każdemu dziecku. Wszystkie osoby zaangażowane w zbiórkę podpisów – przyczyniają się do budowania lepszej Polski. Polski wolnej od zabijania, uznającej prawo do życia każdego dziecka niezależnie od stanu zdrowia lub okoliczności poczęcia, przyjaznej dzieciom i ich rodzicom. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Akcji Katolickiej i Kręgów Rodzin będą zbierać takie podpisy. Potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w tę inicjatywę obywatelską.
 13. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
  2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca czerwca. Materiały są bezpłatne.
  3. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym.
  5. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o 17.00 oraz po zakończeniu procesji Msza św. ok. godz. 12.30.
  7. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta w kościele Przemienienia Pańskiego i następnie procesja oraz zakończenie przy naszym kościele. Nie będzie u nas Mszy św. o 11.30. Wspólne wyjście procesji z naszej parafii na Mszę św. do kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 9.15. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tej uroczystości. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary, ma charakter religijny, prosimy to uszanować.
  8. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie.

<l