tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2393226

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

W charyzmacie Ruchu Światło – Życie jest wiele posług, za które odpowiedzialne są osoby obdarzone danymi talentami. I tak w naszej parafii, już od kilku lat prężnie działa i wciąż się rozwija Diakonia Muzyczna, posługująca przede wszystkim śpiewem i grą na różnych instrumentach.

Diakonia powstała w 2005 roku, jej założycielem był ks. Marcin Koperski, natomiast od września 2006 roku grupę prowadzi p. Monika Florek.  Przez te wszystkie lata, głównym celem młodzieży, studentów oraz dzieci, tworzących Diakonię, było i nadal jest uwielbienie Boga śpiewem poprzez włączanie się w liturgię Mszy Świętej, przygotowywanie oraz prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu, udział w koncertach religijnych a także przygotowywanie uroczystości okolicznościowych. W styczniu 2012 roku została nagrana płyta – „Niepojęty”, na której znajdują się ciekawie opracowane pieśni i piosenki religijne. Grupa podejmuje posługę muzyczną nie tylko w naszej parafii, lecz także w innych parafiach naszej diecezji, dając tym samym świadectwo chrześcijańskiej radości.

Diakonię Muzyczną, nie tworzy jedynie wspólna pasja śpiewania, lecz przede wszystkim przyjaźnie, które nadają grupie szczególny charakter, modlitwa oraz niezapomniane chwile spędzone wspólnie podczas wyjazdów wakacyjnych. W lipcu 2008 roku młodzież miała możliwość spędzenia czasu na Ukrainie, gdzie m.in. zwiedzili Lwów, Chocim, Kamieniec Podolski a także Kołomyję. Na przełomie lipca i sierpnia 2009 roku grupa pojechała do Włoch, gdzie dane im było zwiedzić Rzym, Trydent, Padwę, Asyż, San Giovani Rotondo a także Wenecję.  W sierpniu 2013 roku, kolejne wakacje Diakonia spędziła na Krymie, zwiedzając m.in. Eupatorię, Jałtę, czy Bachczysaraj.

Diakonia otwarta jest na osoby, które pragną rozwijać swoje pasje, nawiązywać nowe przyjaźnie, twórczo spędzać czas a przede wszystkim śpiewem wychwalać Boga.