tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2393235

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Koło Przyjaciół Radia Maryja – przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa powstało 5 września 1995 r. z inicjatywy pań Strachockiej, Domagały, Bajger, Chmura.

Spotkania Koła odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca po Mszy świętej wieczorem  w salce katechetycznej. Opiekunem Koła jest Kapłan, który głosi Słowo Boże i stoi na straży czystości wiary. Na spotkania przychodzi od 12 do 20 osób. Wspólnota ta wspiera materialnie dzieło Radia Maryja poprzez skromne datki. Do zbiórki dotłaczają się również sympatycy tego Radia.

Wspólnota zamawia stałe intencje Mszy świętej za dzieło Radia Maryja i Telewizję Trwam, za Ojczyznę, Ojca Świętego, opiekuna koła i członków tej grupy. Wspólnotę cechuje radość ze spotkania duchowego z Matką Bożą. W czasie spotkań modlimy się różańcem w różnych intencjach, śpiewamy pieśni religijne oraz omawiamy wydarzenia liturgiczne danego miesiąca. Składane są również życzenia imieninowe i okolicznościowe solenizantom – co daje nam dużo radości. Jako wspólnota prowadzimy modlitwę różańcową przed Mszą Świętą w tygodniu, w piątki Koronkę do Bożego Miłosierdzia i litanię. Różaniec wrasta w duchowość naszej parafii, są ludzie wierni tej modlitwie i przychodzą wcześniej, aby włączyć się w rytm tej pięknej modlitwy. Zdajemy sobie sprawę, że przez różaniec uprosimy u Matki Bożej głęboką przemianę serc Parafian.

Poprzez tę wspólnotę możemy skromnie służyć na niwie Bożej, Ojczyźnie i naszej Parafii.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.